Júliusi jókedv

Nyilván nem kell elszállni attól, hogy a bajnokság kezdete előtt veretlen a csapat, de az, hogy két kört már sikerült menni Európában, és hogy a barátságosokkal együtt hat meccsen egyetlen gólt kaptunk, azért ez mindenképp bizakodásra adhat okot!

A július az Európa Liga selejtezőjének ráhangolódásával indult, a Gerrard-éra első felkészülési meccse a wales-i bajnok TNS elleni zártkapus meccs volt az edzőkomplexumban, amelyet arra használt fel, hogy lássa, hogy kire lehet számítani a macedónok ellen. A két félidőben két különböző kezdővel felálló csapat annak ellenére nyert 3-1-re nyert a BL-selejtezőre készülődő vendégek ellen, hogy már az első percben hátrányban volt, később pedig Halliday büntetőt hibázott. A találatokat Atakayi, Murphy és McCrorie szerezték, viszont Rossiter újfent megsérült.
Képek itt nézhetők

Időközben napvilágot láttak az új szezon mezei, melyek az előzetes várakozásokat felülmúlva elég jókra sikerültek és a harmadik számúnál halló fülekre találtak a szurkolói kívánságok: narancs színű lett – amihez hasonló utoljára a 2002/03-as idényben volt.
Képek itt és videó itt a bemutatásról.

Következett az első „igazi” felkészülési meccs, melyet elképesztő érdeklődés övezett. Vajon a világon hány olyan klub van még, amelyre 41 ezren kíváncsiak egy nyári péntek este, tét nélkül, az angol harmadosztály csontutolsója ellen, egy időben a brazil-belga VB negyeddöntővel?
Az ellenfél tehát a Bury FC volt, melynek a kiesés után átalakulóban volt a kerete, 6 érkezővel és 8 távozóval – nekik szintén ez volt az első nyári meccsük.
Gerrard erős kezdőt nevezett, mely várhatóan nagyban megegyezik a macedónok ellenivel.

Rangers – Bury FC 6-0 (3-0)
Felkészülési meccs, július 6.

McGregor (McCrorie, 79.) – Tavernier (Hodson, 72.), Goldson (Bradley, 79.), Katic (Wilson, 69.), Flanagan (John, 45.) – McCrorie (Jack, 62.), Windass (Atakayi, 72.), Candeias (Halliday, 62.), Arfield (Docherty, 69.), Murphy (Middleton, 62.) – Morelos (Rudden, 72.)
Gól: Murphy (7.), Katic (31.), Arfield (35, 65.), Morelos (70.), Rudden (75.)
Nézőszám: 41 015

A játékra és az akarásra egyáltalán nem lehetett panasz, kis koncentrációval a két számú különbség is össze jöhetett volna, de soha rosszabb kezdést!
Az első találatra 7 percet kellett várni, egy szépen kijátszott helyzetre érkezett Murphy, majd masszív egykapuzás után az előreosonó Katic úgy gondolta, lő egyet, a nem túl erős labda fepattant a kapus előtt és begurult a hosszú alsóba. Rögvest jött a harmadik, ezúttal Arfield volt jókor jó helyen. A vendégek a támadás csírját sem mutatták, így mehettünk tovább előre a fordulás után. Windass kapufája után kezdődtek a tömeges csereberék, és főleg a fiatalok érdemben hozzá is tudtak tenni a dolgokhoz: Middleton két gólpassz és akkor verte meg a védőjét, amikor akarta, plusz Rudden is betalált. A kettő között Morelos is fejelt egyet, így nagyon sima lett a vége.
Félidőnként 3-3 gól, köztük szépen kidolgozott és potya, az újoncok a felét magukra vállalták és a fiatalok sem akartak lemaradni…

Képek itt és itt láthatók.

Gerrard elmondta, hogy Tavernier lesz az első számú kapitány a szezonban, nagyon elégedett a fiatalokkal és hogy ismét erődöt kell csinálni az Ibrox-ból.

Ezek alapján minden joggal reménykedhettünk a megfelelő szereplésben a Shkupi ellen, jöjjön tehát egy kis bemutató róluk! A Rangers történetének első macedón ellenfele nem sokat mond a nemzetközi futballban, ami nem is csoda, hiszen csak 2009 óta léteznek ilyen néven, előtte Sloga Jugomagnatként futottak 1927-től. Az önálló macedón bajnokságban az egyik legsikeresebbek voltak (3-3 bajnoki cím és kupagyőzelem), aminek következtében Európában is rendszeresen próbálkozhattak (9 párharc), legelőször például a Honvéd ellen.
2005-ben aztán a névadó szponzor, a Jugomagnat pénzügyi gondjai miatt a másodosztályban kellett indulniuk, ahonnan a negyedik évben sikerült feljutni, de nem volt benne sok köszönet: a szövetség újraválasztott elnökével szembeni elégedetlenséget bojkottal fejezték ki, ami újbóli kizárásra, majd egyben megszűnéshez vezetett.
3 évvel később egy kisebb klubbal egyesülve alakultak meg FK Shkupi néven, amelyet a szurkolók igen, de a Macedón Szövetség nem tekint jogutódnak, így a korábbi címeket sem ismeri el övéknek. A harmadosztályból indulva 2015-ben kerültek fel az élvonalba, tavaly érték el a negyedik helyet, kerek 40 ponttal lemaradva a bajnoktól, ám így is jogot kaptak Európához.

Otthonuk a szkopjei Cair Stadium, melynek 6000 fős befogadóképességéből 2800-an le is tudnak ülni. Ám az előírások miatt minket nem itt, hanem a nemzeti stadionban, a tavalyi Real-Man Utd Szuperkupa döntő helyszínen, a 2. Fülöp Arénában fogadnak.

Keretükben megtalálható 2 egyenlítői-guineai (!) és több macedón válogatott, a legrutinosabb Blazhe Ilijoski, aki szerepelt a thai, a maláj és a dél-koreai bajnokságban is. A nevek közül egyértelműen Mariano Ondo viszi a prímet 🙂
Edzőjük a 40 éves Zekirija Ramadani, korábbi macedón válogatott és Sloga játékos.
A Shkupinak nem sikerült a legjobban a felkészülése, az edzőtáborban három góllal kaptak ki a bosnyák 11. helyezettől és kettővel egy román másodosztályútól.

Coulibaly és Sadiq nem kapta meg a játékengedélyt, Wallace, Dorrans és Rossiter sérültek, Alves már nem tagja a keretnek.
A kezdő nem változott a Bury ellenihez képest, a telt ház pedig már öt nappal a meccs előtt garantált volt.

Rangers – FK Shkupi 2-0 (1-0)
Európa Liga, 1.selejtezőkör, odavágó, július 12.

McGregor – Tavernier, Goldson, Katic, Flanagan – McCrorie, Arfield (Ejaria, 67.), Candeias (Jack, 56.), Murphy, Windass (Middleton, 79.) – Morelos
Gól: Murphy (23.), Tavernier (90+2., büntető)
Nézőszám: 49 039

Jól kezdtünk, az első negyedórában domináltunk, néhány helyzettel és nagy labdabirtoklással, de a frászt hozták ránk a vendégek, amikor az első előrejövetelüknél Ljamcevski lövése a felső lécről ment fölé… Ezt kihasználva felbátorodtak, ám Murphy a 23. percben lehűtötte a kedélyeket: egy gyors támadás végén nem túl jó szögből, a kapus lábán átpattanva szereztük meg a vezetést. Gyorsan jöhetett volna a következő, ám Windass két közeli veszélyes fejese is kimaradt, ahogy Morelos stukkolása is. A félidőbe szűk előnnyel mentünk, a fordulás után pedig alábbhagyott a lendület, a macedónok bár helyzetekig nem jutottak el, de fölényben játszottak. Mi pedig továbbra is fejesekkel próbálkoztunk, de Windassnak nem jött össze semmi. Minden jó volt, csak a befejezés hibádzott, miközben Ejaria és Middleton is bemutatkozhatott hivatalos meccsen – utóbbi ezzel a Rangers első, 2000 után született játékosa lett.
Amikor már azt hittük, a Niederkorn ellenihez hasonlóan itt is 1-0 lesz a vége, kicsit megrázta a csapat magát, letáborozott a vendégkapu előtt és a 88. percben Morelos lerántásánál elmaradt büntetőt Murphy kisebb esésévél kompenzálta magát a bíró. A büntetőt Tavernier bevágta, így megnyugtatóbb előnnyel várhattuk a keddi visszavágót.

Gólok itt,  rövid öf itt, hosszú videó itt nézhető.
A teljes meccs itt látható.
Fan videó

Gerrard: „Nyertünk, nem kaptunk gólt és jól védekeztünk – ezek a pozitívumok. Viszont a helyzetek alapján el is dönthettük volna a továbbjutást, magunknak tettük izgalmassá a visszavágót. A második gól megnyugtató volt, nem tehetek szemrehányást a játékosok hozzáállására, de az egyetlen kifogásom, hogy nagyobb fölénnyel is nyerhettünk volna. Örülök, hogy uraltuk a játékot és megmutattuk, hogy jobbak vagyunk. Érezhető volt a közönségen az idegesség, de örülök, hogy ilyen szép számban segítettek minket, kár, hogy nem láthattak több gólt. A játékosok tisztában vannak vele, hogy nem dőlt még el a párharc, ennek szellemében készülünk a visszavágóra.”

Három nap pihenő után útnak indult a csapat Macedóniába, a kisebb sérülést összeszedő Arfield nélkül.
A visszavágóra egy rutintalan bírót kaptunk, a török Melernek ez csupán a 2. nemzetközi meccse volt.
Gerrard elmondta, aggresszív ellenfélre számít, aki több kockázatot felvállal, ezáltal nekünk is nagyobb lehetőségeink adódhatnak, egy góllal pedig el lehet dönteni a továbbjutást.

A kezdőben csupán egy Arfield-Jack csere történt.

FK Shkupi – Rangers 0-0
Európa Liga, 1.selejtezőkör, visszavágó, július 17.

McGregor – Tavernier, Goldson, Katic, Flanagan – McCrorie, Jack, Candeias (Ejaria, 72.), Murphy, Windass (Middleton, 61.) – Morelos
Nézőszám: 4 750
Továbbjutott a Rangers 2-0-val.

Nem mondhatni, hogy hatalmas izgalmak között dőlt volna el a továbbjutás, annak ellenére, hogy már a 15. másodpercben szöglethez jutottunk. Negyedóra kellett az első McGregor védéshez, majd rögtön utána még kettőhöz, míg nálunk egyetlen Windass lövést lehetett feljegyezni és a fordulás után is ő próbálkozott, már veszélyesebben. A macedónok a második félidő közepén talán már feladták, alig jöttek előre, így aztán lehetőséget kapott két fiatal, akik majdnem össze is hoztak egy gólt, Ejaria ugratta Middletont, aki sokat várt a lövéssel. Egy nagy ziccerük azért volt a végén, Muarem lépett meg Tav mellett, de a 10 méterről leadott próbálkozás elakadt McGregorban.
Így aztán nagyobb megerőltetés nélkül is hoztuk a kötelezőt, de hogy kontextusba helyezzük a dolgot, ezt megelőzően 2011. február 24-én, azaz kereken 2700 (!) napja sikerült egy nemzetközi párharcból továbbjutni, akkor a Sporting ellen az EL 32 között. Azóta volt PSV, Malmö, Maribor, 6 év nihil, majd Niederkorn.
Úgyhogy nagyon vártuk már ezt a napot!

Képek itt és itt nézhetők.
Képek a szurkolókról
Rövid öf itt, hosszú videó itt látható.

Gerrard: „Néhány dolog megfelelő volt, néhány viszont nem. McGregor és a védelem jól játszott, igazából egyetlen komoly helyzetük volt a végén, örülök, hogy nem kaptunk gólt. De csalódott vagyok az első 30 perc játékával, nem mentek a passzok és sokszor veszítettünk labdát. Ezen kívül a befejezéseknél kell fejlődnünk, mert ott vannak hiányosságaink.
A szurkolók ismét sokat segítettek és remek, hogy ilyen szép számban elutaztak – ezt köszönjük nekik. Megdolgoztunk a következő körért, úgyhogy megyünk és fejlődünk tovább.”

Következő ellenfelünk már egy picit bővebb történelemmel rendelkezik hazai és nemzetközi porondon egyaránt. Az NK Osijeket, amelynek ugye magyar háttere is van, 1947-ben alapították, egyike annak a négy klubnak, amely soha nem esett ki a 92 óta íródó horvát élvonalból.

Noha a jugoszláv időkben többnyire a másodvonalban vagy az első osztály alsóbb részében töltötte a klub az idejét, a 12 csapatos horvát liga 27 eddigi szezonjából 15-ször végzett a felsőházban – igaz, bronzéremnél soha nem ért el jobbat, de 8. helynél sem volt rosszabb. A legrosszabb periódusuk a 2008-16 közötti időszakban volt, ekkor a 7-8. hely között vegetáltak és kétszer is nagyon rezgett a léc a kiesés felé, volt olyan szezon, hogy négyszer cseréltek edzőt.
A kupában egy első és egy második hellyel büszkélkedhetnek.
A mostani indulást a bajnoki negyedik helyezésüknek köszönhetik, 17 ponttal lemaradva a bajnoktól.
34 európai meccsükből kettő Intertotó kivételével mindegyiket az UEFA-kupa/Európa Liga selejtezőiben abszolválták. Voltak nagyobb skalpjak (siker az Anderlecht, a Bröndby és a Rapid Wien ellen), de a legjobb eredeményüket tavaly érték el: a Santa Coloma könnyed kiejtése után a Luzernen is túllépve oda-vissza megverték a PSV-t (!), majd a playoff körben az Austria Wien ellen csak idegenben kapott több góllal maradtak alul.
Idén a moldáv Petrocub Hincesti ellen az idegenbeli 1-1 után otthon 2-1-re nyerve jutottak el a Rangers-ig.
Edzőjüknek, a 44 éves Zoran Zekicnek, ez az első komolyabb munkája, 2015 óta irányítja a csapatot.
Keretükben nem igazán találunk válogatott vagy nevesebb külföldi klubban megfordult játékost, talán a cséká Borna Barisic emelkedik ki, ő még az előzetes VB-keretben benne volt, de végül nem utazott. További ketten megfordultak a Felcsútban, sőt, Ezekiel Henty májusban még a magyar kupadöntőn játszott.
A régiek között már vannak nagyobb nevek: a 80-as évek végén egy bizonyos Davor Suker volt itt a király, őt Robert Spehar követte (játszott a Monacoban, Sportingban is), aki háromszor volt házigólkirály, de ismert lehet még Nenad Bjelica, Igor Pamic, Jurica Vranjes vagy az aktuális VB-ezüstérmes Domagoj Vida neve, akinek innen indult a karrierje.
Otthunuk 1980 óta a Gradski vrt (Városi kert) stadion, amely 18 856 nézőt tud befogadni, de a régimódiságának és az új pénzforrásnak köszönhetően már épül az új, modern aréna, amely 2020-ra készül el és kisebbre tervezik (12 ezres), ami mondjuk érthető, ha figyelembe vesszük, hogy a tavalyi átlagnézőszámuk 3200 körül alakult.

Érdekesség, hogy az Eszék nyáron felkészülési meccsen 3-0-ra verte a St. Johnstone-t.

Az odavágó előtt megtartották a következő kör sorsolását, ahol az alábbi listából kaphattunk ellenfelet:
– Olympiakosz
– Ventspils-Bordeaux győztese
– Chikhura Sachkhere-Maribor győztese
– Feyenoord
– Stjarnan-FC Koppenhága győztese

Ezekből így ránézésre a legkönnyebbnek tűnő grúz-szlovén párost kaptuk, a Maribornak amúgy is van törlesztenivalónk.

Gerrard elmondta, hogy nyerni megy a csapat Eszékre, vagy legalábbis megnyugtató eredményért, fontos lenne elkerülni a kapott gólt. Alaposan kielemezték az Eszéket, úgyhogy nagyon nem lephetnek meg és külön kiemelte Henty-t, akinek a gyorsaságára építhetik a támadásokat.
A legújabbak közül Kent és Coulibaly elutazott, sőt, egyből a kezdőben kaptak helyet. Sadiq-nak még fitneszgondjai vannak, Arfield, John, Wallace és Dorrans sérültek.
A hazaiaknál sérülés miatt hiányzott a tavalyi év legjobbja, Gabrijel Boban.

NK Osijek – Rangers 0-1 (0-1)
Európa Liga, 2.selejtezőkör, odavágó, július 26.

McGregor – Tavernier, Katic, Goldson, Flanagan – Jack, Coulibaly, Murphy (Windass, 68.), Ejaria (McCrorie, 78.), Kent – Morelos (Middleton, 90+4.)
Gól: Morelos (18.)
Nézőszám: 7 112

Gyenge meccsen nagyon fontos győzelem – így lehet röviden összefoglalni.
A csapat először lépett pályára az új piros mezben, amire azért volt szükség, mert ezen nincs szponzorfelirat, és mivel a kaszinóreklámozás Horvátországban tiltott, a 32RED felirat nem volt viselhető.
A 30 fok körüli hőmérsékletben a hazaiak kezdtek jobban, több veszélyesnek tűnő lövésük is akadt, ám McGregornak védenie nem kellett. A 17. percben aztán Kent kapott egy jó indítást, elindult befelé, de a túl sok lövőcsele után blokkolták. A szögletből Tav beadását az ötösről Morelos becsúsztatta, megvan az idegenbeli gól!
A kolumbiai egyébként április eleje óta nem szerzett gólt.

Az Eszék nem igazán tudott reagálni, jobbára a hibáinkból alakultak ki események, de nem voltak gólveszélyesek. A fordulás után viszont azonnal volt egy duplasansz, a védőknek kétszer is ki kellett segíteni McGregort.
A támadásaik főleg a bal oldalon, Barisic vezetésével alakultak ki, Maric ziccerénél is ő adott be, de ezt védte a kapusunk. A vége felé úgy tűnt, mi megelégszünk ezzel az eredménnyel, a horvátok pedig hiába próbálkoztak, így vendéggyőzelem született.

A Rangers legutóbb 2008-ban az UEFA-kupa döntő felé vezető úton, Lisszabonban tudott európai idegenbeli meccset nyerni – azóta 9 döntetlen és 5 vereség a mérleg.
Az Eszék pedig ezt megelőzően 2000-ben, 13 alkalommal ezelőtt zárt hazai kupameccset rúgott gól nélkül.

Az erre a meccsre különösen megemelt jegyárak (konkrétan annyiért adták a jegyeket, mint a legolcsóbb éves szezonbérlet…) miatt közel sem volt telt ház, a vendégszektor sem telt meg, nagyságrendileg 300-an utaztak el, ebből a létszám kb felét Budapestről hozta öt különbusz.

1-0, Morelos
A teljes meccs itt, hosszú videó itt nézhető.
Coulibaly szerelés

Gerrard: „A védelmünk nagyon-nagyon jó volt, néhányan heroikus teljesítményt nyújtottak. Azt kértük a játékosoktól, hogy ne kapjunk gólt és rúgjunk legalább egyet – ezt maximálisan teljesítették. Európában így tudsz sikeres lenni: elhárítod a támadásokat, nehézzé teszed az ellenfeled számára a játékot, nem kapsz gólt. Több pozitívumot láttam most, mint a Shkupi ellen. Ma nem a támadókon volt a hangsúly, de Morelos büszke lehet a teljesítményére, a győztes gólon kívül mindent beleadott.”

A visszavágó előtt várt ránk még egy, a második, egyben utolsó felkészülési meccs, a Wigan ellen.
A harmadosztályt megnyerő angolok felkészülése alatt eddig egy döntetlen és egy vereség jött össze. Aktuális keretükben találunk ismerős neveket, Jamie Walker a Hearts-ból, Will Grigg a múltkori EB-ről lehet emlékezetes. A két klubban egyaránt megfordult például Lee McCulloch, Martyn Waghorn, Rob Kiernan vagy James Tavernier is, viszont egymás ellen még nem csaptak össze korábban – holott, a saját honlapjuk szerint már 22 skót ellenféllel játszottak.
Természetesen a pihentetés/próbálgatás miatt sok helyen változott a kezdő, bekerült Kyle Bradley, Docherty, Middleton is.

Rangers – Wigan 3-0 (0-0)
Felkészülési meccs, július 29.

Alnwick (Foderingham, 46.) – Tavernier (Hodson, 63.), Goldson (Coulibaly, 72.), Bradley (Katic, 46.) – Halliday (Murphy, 63.), McCrorie, Docherty (Kent, 72.), Ejaria (Arfield, 63.), Candeias (Kelly, 80.) – Morelos (Sadiq, 55.), Middleton
Gól: Morelos (52.), Katic (56.), Sadiq (62.)
Nézőszám: 28 779

Ezen a vasárnap délutánon a „Három fejesgól a második félidőben” című előadást láthatta a közönség.
Az első félidő kevés eseménye után felpörgette a csapat a játékot és Candeias beívelése után Morelos a védő és a kapus között befejelte az elsőt. Négy perc múlva újabb beadás, újabb fejesgól: ezúttal Middleton szögletére Katic érkezett. A harmadik is gyorsan jött, Candeias lapos passza felpattant, Sadiq és a védő kb egyszerre fejelt bele, de inkább utóbbiról pattant be. Ezek után a félidőben beállt Foderingham még kivédett egy büntetőt, úgyhogy ezúttal is hibátlanul zártunk.

2-0, Katic
3-0, Sadiq
Kivédett büntető
Rövid öf itt

Gerrard: „Ma kétarcúan játszott a csapat, az első félidőben nem volt önmaga, ezt nem szeretném látni. A másodikban teljesen máshogy álltunk hozzá, rendezetten, aggresszíven, uralva a játékot, igazi csapatnak kinézve. Az üzenetem, hogy ne várják meg, hogy a félidőben fel kelljen emelni a hangomat, kezdjenek már az elején jól. Bízniuk kell magukban és a közönség is támogatni fogja őket. Szokjuk még egymást, próbálgatunk különböző dolgokat, de az elvem nem változik: agresszív játék labdával és a nélkül egyaránt.”

Eközben Horvátországban elkezdődött a szezon, az Eszék rögtön egy rangadóval nyitott, amelyet magabiztosan nyert 4-1-re a Hajduk Split ellen – ennek kapcsán eléggé meg is nőtt az arcuk, a visszavágó előtt olyanokkal hangoltak, hogy „a Hajduk jobb mint a Rangers”, „jobbak voltunk az odavágón, csak a Rangers-nek szerencséje volt”, „az Eszék jobb, erősebb, ügyesebb”, stb…
Válaszként Gerrard elmondta, hogy nem foglalkozik az ellenfelek véleményével, ez nem jelent extra motivációt, a fontos, hogy a saját csapatát felkészítse.
A kezdőt ezúttal egy helyen változtatta, Candeias játszott Murphy helyén.

Rangers – NK Osijek 1-1 (0-0)
Európa Liga, 2.selejtezőkör, visszavágó, augusztus 2.

McGregor – Tavernier, Goldson, Katic, Flanagan – Jack; Candeias, Coulibaly (Arfield, 75.), Ejaria (Halliday, 90.), Kent – Morelos
Gól: Katic (53.); ill. Barisic (89.)
Nézőszám: 48 202
Továbbjutott a Rangers, 2-1-gyel

Két horvát gólszerzőt jegyezhettünk fel, ennek ellenére a meccs döntetlen lett. A továbbjutás pedig megérdemelt, hiszen a visszavágón (is?) többet tett érte a Rangers, már a harmadik percben Coulibaly csak pár méterről lőtt fölé, aztán Morelos kiugrása után Candeias próbálkozott, de mindkétszer védett a kapus. Az első félidő második felében elkezdtek jönni az eszékiek, de nem jutottak túl McGregoron.
A második félidő elejét ismét mi nyomtuk meg jobban, az 52. percben egy nagyon szép kontrából Kent került helyzetbe, de nem sikerült jól a lövés, majd egy percre rá, egy szabadrúgást Morelos fejelt vissza, a kijövő kapus mellett pedig Katic az üres kapuba csúsztatott!
Innentől picit megnyugodhattunk és még növelhettük is volna az előnyt, de a 75. percben egy labdaszerzés után Ejaria tehette volna jobbra és balra is, a rosszabbikat választotta, Morelos kisodródva csak az oldalhálót találta el.
Az utolsó percben egy jó horvát lövés után jött egy még jobb, a kapitány, Barisic futtából bombázott, McGregor lábán megpattant, így ez a meccs iksz lett, de túléltük a második kört is!

McGregor egyébként ezen a meccsen 48. alkalommal védte nemzetközi meccsen a Rangers kapuját, ezzel (Stefan Klos-t megelőzve) ő lett a legtöbb európai kupameccsen szereplő kapusunk.

Rövid öf itt, hosszú videó itt nézhető.
Fan videó

Gerrard: „A meccs főbb periódusaiban nagyon jók voltunk, mindenki mindent beleadott, ezért minden elismerést megérdemelnek, mert egy erős csapatot sikerült kiejtenünk. Tudtuk, hogy ha szereznek egy gólt, akkor az nagy lendületet adhat, ezért volt fontos, hogy mi rúgjuk az elsőt. Erre a meccsre építhetünk a jövőben, együtt dolgozott a csapat és mindent megtett a sikerért. A hangulat fantasztikus volt, sok ilyet szeretnénk még átélni a szurkolóinkkal. Külön kiemelném Ryan Jacket, ne feledjük, az előző szezon második felében sérült volt, ő most lenyűgözően játszott, büszke vagyok rá.”

A horvátok edzője, Zoran Zekic így búcsúzott

A krónikához hozzátartozik, hogy volt egy kisebb balhé a meccs előtt, az első hírek még arról szóltak, hogy két hazai szurkolót és egy rendőrnőt késeltek meg a horvátok, ám, mint kiderült, pont fordítva, ők voltak a szenvedők a kb 60 fős összefűzésben.

A következő körben az a Maribor várt ránk, amely a megelőző 8 évben 4 különböző skót csapatot búcsúztatott Európától…