Hatékony október

Az októberre eredmények tekintetében egyáltalán nem lehet panaszunk: 5/5 győzelem, 1 kapott gól, bejutás a Challenge- és a Ligakupa elődöntőkbe.

A Hibs elleni fiaskót a hátsó régióban tanyázó Livingston ellen lehetett javítani, McCoist 5 helyen változtatott a kezdőben.

Livingston – Rangers 0-1 (0-1)
Championship, 8. forduló, október 4.
Simonsen – Foster, McCulloch, Zaliukas (McGregor, 46.), Wallace – Aird (Templeton, 71.), Law, Black, Macleod – Boyd (Daly, 65.), Clark
Gól: Macleod (8.)
Nézőszám: 5 924

Macleod gyorsan megrúgta a szezon egyik legszebb gólját, a maradék 80+ perc meg csak eltelt valahogy kisebb-nagyobb helyzetekkel…

A statisztikák kedvelői számára is jelentős volt ez az eredmény, ugyanis a győzelem azt jelentette, hogy 2 teljes naptári éven keresztül nem szenvedett idegenben vereséget a csapat (32 győzelem + 4 döntetlen).

Képek itt és itt láthatók.

A gól itt, másfél perces öf itt, hosszú videó itt nézhető.

Októberben az Ibroxba 15 év után visszatért a válogatott, ugyanis a Grúzia elleni selejtezőt megelőzően 1999-ben játszott itt a Tartan Army. Most a magas jegyárak miatt (45 font!) kb 15 ezer szék üresen maradt, de legalább viszonylag jó játékkal 1-0-ra sikerült nyerniük a skótoknak.
Ezt követően a németeket legyőző lengyelekhez kellett utazni, ahol hátrányból tudtak fordítani a skótok, de a vége 2-2 lett.

Kipihenve a két hetes válogatott pihenőt, teljes lendülettel gyűrtük magunk alá a Raith-et – bár amikor feljöttek 2-1-re, akkor azért ez nem volt annyira biztos… Ami jelentősebb, hogy Miller másfél hónapos sérülése után újra összeállt a nosztalgiapáros és 9 forduló/ 746 perc várakozás után megszületett Boyd első bajnoki góljaígy ezzel utolérte Oxley-t, a Hibs kapusát a góllövőlistán!

Rangers – Raith Rovers 6-1 (2-0)
Championship, 9, forduló, október 18.
Simonsen – Foster, McGregor, Wallace, McCulloch – Law, Aird, Black, MacLeod (Templeton, 74.) – Miller (Clark, 70.), Boyd (Daly, 70.)
Gól: McCulloch (8.), Law (36.), Miller (54.), Boyd (63.), Daly (83. és 90.); ill. Scott (53.)
Nézőszám: 33 956

Gólok itt, másfél perces öf itt, hosszú videó itt nézhető. A szokásos évi katonai parádé a szünetben az Ibrox gyepén.

Ezután egy újabb Challenge kupa kör várt ránk, a negyeddöntőben az East Fife-hoz utaztunk. A negyedosztály 5. helyén álló klub tavaly még ligariválisunk volt, csak aztán a playoffot nem élték túl. A tavalyi négy bajnokit 4 győzelemmel és 12-0 gólkülönbséggel sikerült ellenük prezentálni, úgyhogy ismét egy kötelező győzelem előtt álltunk.

East Fife-Rangers 0-2 (0-1)

Challenge kupa, negyeddöntő, október 21.
Simonsen – Foster, McGregor, McCulloch, Wallace – Aird, Black, Law (Shiels, 71.), Templeton – Clark (Boyd, 84.), Daly (Miller, 71.)
Gól: Daly (29.), Black (57.)
Nézőszám: 1 827

Ezúttal csak epizódszerep jutott a nosztalgiapárnak

A hazaiak játékosedzője, a 46-szoros válogatott Gary Naysmith a meccs előtt arról panaszkodott, hogy összesen 13 hadra fogható mezőnyjátékosa van, ehhez képest csak egy közelről bekavart és egy épp elég erősen meglőtt szabadrúgásnak köszönhetően sikerült nyerni – szép játéknak újfent nyoma sem volt.

Gólok itt és itt, hosszú videó itt nézhető.

A válogatott szünet miatti halasztásainknak köszönhetően az a fura helyzet állt elő, hogy amikor mi még csak erre a negyeddöntőre készültünk, a másik ágon már az elődöntőt is lejátszották… ott a Livingston büntetőkkel győzte le a harmadosztályú Stranraert és már október közepén elkezdhetett készülni az áprilisi döntőre – számunkra az Alloa még hátravolt.

Eközben biztató hírek jöttek a dél-afrikai Dave King felől, aki továbbra is a szurkolók többségének „álomtulajdonosa”, hogy egy 16 milliós csomaggal megvenné a klub többségi tulajdonát. Azonban a megbeszélések nem zárultak sikerrel, az Easdale-testvéreknek valamiért nem tetszett a dolog, igaz, King úgy utazott haza, hogy nem adja föl végleg. Ez egy hosszú távra vonatkozó ajánlat lett volna, de a vezetőség Mike Ashley (Newcastle/Sports Direct tulaj) rövid távú, 2 milliós „vészkölcsönét” viszont köszönettel elfogadta. Tette mindezt akkor, amikor egyes sajtóhírek szerint 48 órára volt a klub az újabb csődvédelemtől és alig egy hónappal azután, hogy Ashley kijelentette, hogy nem akar komolyabb részesedést a Rangersben, hirtelen mégis megduplázta a részvényeit, ezzel 9% már az ő kezében van.

A klub legnagyobb részvényesei – arctalan cégek

Hivatalosan a kölcsönért cserébe annyit kapott, hogy két embert a vezetőségből „eltávolíthat”: az egyik Philip Nash, aki pénzügyi tanácsadó volt (korábban a Chelsea és a Liverpool alkalmazásában is állt, szóval valamit csak ért hozzá), a másik pedig Graham Wallace vezérigazgató lett – ez utóbbi egyértelműen várható volt, helyére Ashley állandó jobbkeze, Derek Llambias (korábbi Newcastle vezér) került. Róla a „Sons of Struth”, a klub védelméért leginkább kiálló szurkolói csoport azt mesélte, hogy 2012 februárjában, Green hatalomátvétele után nem sokkal, egy ankéton Green személyesen mutatta be a résztvevőknek, amikor arról volt szó, hogy miért is nem lenne rossz ötlet a stadion átnevezése. Egyszóval ők ketten már akkor kapcsolatban voltak – lehet, hogy Green továbbra is a háttérben sasol?

Ashley és Llambias a két jó barát madár

Ilyen hírek után mentünk a következő bajnokira, ahol a nosztalgiapáros nagyobbnál nagyobb helyzeteket puskázott el, McCulloch pedig még egy büntetőt is kihagyott, de szerencsére a Dumbarton nem akart/nem tudott ezen az esős délutánon focizni, úgyhogy végül magabiztosan nyert a csapat.

Dumbarton-Rangers 0-3 (0-1)
Championship, 10. forduló, október 25.
Simonsen – Foster, McGregor, Wallace, McCulloch – Law, Aird, Macleod, Smith (Templeton, 76.) – Miller (Clark, 84.), Boyd (Daly, 80.)
Gól: Miller (26.), Wallace (60.), Boyd (72.)
Nézőszám: 1 850

Gólok itt, hosszú videó itt nézhető.

Az utóbbi két meccsen 53 éves negatív rekord dőlt meg, ugyanis 1961-ben a Vorwärts Berlin elleni kupameccs óta nem játszott a csapat 2000-nél kevesebb néző előtt, most egymás után kétszer is!

Eközben lezajlott a második fővárosi derbi is, amely ezzel a 92. percben született „kis” góllal lett 1-1.

Tüntetés stadionon belül…

… és a boltok előtt

Sok idő nem volt regenerálódásra, a hónap zárásaként máris jött idei második élvonalbeli ellenfelünk, a rossz formában (5 vereség, 1 döntetlen) lévő St. Johnstone! Utolsó találkozásunkkor, 2012 májusában 4-0-ra sikerült legyőzni őket – az volt jelen pillanatig az utolsó élvonalbeli bajnokink.

Rangers – St. Johnstone 1-0 (0-0)
Ligakupa negyeddöntő, október 28.
Simonsen (Robinson, 54.) – Foster, McGregor, McCulloch, Wallace – Aird (Smith, 88.), Law, Black, Macleod – Boyd (Daly, 74.), Miller
Gól: Macleod (86.)
Nézőszám: 13 023

Az újfent bántóan alacsony mennyiségű kilátogató egy gyenge színvonalú meccset, kényszerű kapuscseréből adódó Lee Robinson újra-bemutatkozást és egy kései Macleod fejest láthatott (a fejesek jól mentek, Daly kapufát, McCulloch lesgólt is elért korábban), aminek köszönhetően a legjobb négybe jutottunk.

Gól itt, másfél perces öf itt, hosszú videó itt nézhető.

Ami a többi párosítást illeti: a Dundee Utd csak büntetőkkel múlta felül a Hibset, az Aberdeen minimális arányban lépett túl a Hamiltonon, a Celtic pedig 6-0-ra verte a Partickot. Így aztán az elődöntőben az élvonal 3 dobogósa és a Rangers várta a sorsolást. Egyet lehet találni, kit kaptunk… Old Firm február 1-jén!