A hullámvasút megy tovább – november

Egy biztos: manapság nem unalmas Rangers-szurkolónak lenni. A csapat képes kikapni reménytelen játékkal az utolsótól, majd rá pár napra a második helyezettet simán kiüti az idény egyik legjobb játékával. OK, nem rossz dolog a változatosság, de szívesebben látnánk egy kiszámíthatóan magabiztos csapatot.

A hónap kezdéseként azt a Partick Thistle-t fogadtuk, amely utóbbi három meccsén veretlen maradt, viszont az egymás elleni megelőző 11 bajnokiból 10-et nyertünk egy döntetlen mellett.

Murty nem változtatott a Hearts elleni győztes csapaton, így kezdett az a Jack is, akit a Killie ellen kiállítottak, de a szezonban már másodjára mentette fel utólag a bizottság. Ez így oké, viszont gondoljunk bele, hogy ezen a két meccsen vajon akkor is öt pontot vesztettünk volna, ha végig játszhatott volna…?

Rangers – Partick Thistle 3-0 (2-0)
Premiership, 12. forduló, november 4.

Foderingham – Tavernier, Wilson, McCrorie, John – Candeias, Jack, Holt, Windass (Kranjcar, 69.) – Miller, Morelos (Hardie, 85.)
Gól: McCrorie (30.), Candeias (39.), Windass (47.)
Nézőszám: 49 502

Negyed óra elteltével kezdtünk el focizni, gyorsan jött is néhány veszélyesebb támadás, ám a gólra a 30. percig kellett várni, egy pofonegyszerű szögletvariáció után McCrorie első gólját fejelte a Rangers színeiben. Uralta a félidőt a csapat és még a fele előtt összejött a megérdemelt második is, Holt egyszer csak gondolt egyet, megindult, a lövése ugyan elakadt a kapusban, de a kipattanót egyből bevágta Candeias.
A fordulás után gyorsan kaptunk egy nagy ajándékot, egy rossz hazaadási kísérletre csapott le Windass és meglepően higgadtan értékesítette a lehetőséget.
A háromgólos különbség rányomta a bélyegét a hátralévő időre, a Thistle néha-néha próbálkozgatott komolyabb veszély nélkül, a Rangers pedig elvegetált okosan tartotta az eredményt.

Murty: „McCrorie fejlődését elképesztő látni, természetesen el kell fogadnunk, hogy néha hibázik, de a lényeg, hogy egyre kevesebb legyen ezekből. A gólja fantasztikus volt, nagyon örülök neki. A meccsnek voltak jó részei, amiket megpörgettünk, de a harmadik gól után eltűnt az intenzitásunk, túl sok fölösleges passzunk volt, ahelyett, hogy még több gólhelyzetet alakítottunk volna ki. De persze 3-0 után nem lehetek elégedetlen, csak tudunk jobban is játszani.”

Rövid videó itt, hosszabb öf itt, hosszú videó itt nézhető.
Videós összefoglaló a délutánról
A forduló góljai

Képek itt és itt láthatók.
Képek az Emlékezés Napjáról.

Így tehát egymás utáni két győzelemmel, jó hangulatban várhattuk a válogatott szünetet és hogy esetleg sikerül-e edzőt találni a két hét pihenőidő alatt.
Ezt azonban egy nappal később megcáfolta a klub, egy kétsoros közleményt kiadva:
„A klub megerősíti, hogy Caixinha távozása óta számos jelentkezést kapott a megüresedő edzői posztra és a jövő hét végéig még várja a további érdeklődőket. A klub ezután, mindent figyelembe véve fog dönteni, ez azonban időt vesz igénybe – ezidáig még nem történt interjúztatás.”

Ettől függetlenül az alábbi új nevek jelentek meg a sajtóban: Gustavo Poyet, Steve McClaren, Ange Postecoglu, Giovanni van Bronckhorst, Henning Berg, Aitor Karanka, Alan Pardew.

A fogadóirodák napról napra váltogatták, hogy ki a legesélyesebb, sokszor Alex McLeish volt, de ő elmondta, hogy semmilyen hivatalos megkeresést nem kapott. A legészszerűbbnek tűnő Derek McInnes-t az Abderdeen nem akarja elengedni és van Bronckhorst is egyelőre a Feyenoordnál képzeli el a következő éveit.

A szünetben sem állt meg az élet, előbb egy vegyes csapat fogadta a ManUtd U23-asait, a 2-2-re végződő zártkapus meccsen Herrera és Nemane talált be, majd szintén a kevesebb lehetőséget kapók kiegészülve néhány fiatallal utaztak Berwickbe, ahol Bates, Nemane, Atakayi és Jordan Thompson góljaival 4-0-ra sikerült nyerni.

Következett a Hamilton, amely úgy látogatott az Ibrox-ba, hogy az előző körben az Aberdeentől egy pontot elcsent.
A talákozót megelőző sajtótájékoztatón Murty elmondta, hogy ő nem pályázik a menedzseri posztra és nem is gondolja, hogy kellene neki, viszont ha felajánlanák, hogy a szezon végéig maradjon, azt szívesen vállalná.

John megfázása miatt Hodson került be a kezdőbe, más változás nem történt. A vendégek egyik legjobbja, Ali Crawford még a padra sem került.

A találkozóra kilátogatott egykori csapatkapitányunk, Fernando Ricksen is.

Rangers – Hamilton 0-2 (0-0)

Premiership, 13. forduló, november 18.

Foderingham – Tavernier, Wilson, McCrorie, Hodson – Candeias, Holt, Windass (Nemane, 88.), Jack – Miller (Herrera, 72.), Morelos (Hardie, 72.)
Gól: Templeton (47.), Lyon (81.)
Nézőszám: 48 892

Ha az első félidőben Morelos triplájával 3-0 ide, a vendégek egy szót nem szólhatnak – volt itt föléfejelés öt méterről, centikkel mellélövés hat méterről meg felső kapufa szintén az ötösről. Ami viszont ekkor kimaradt, az a második elején bement – az ellenfélnek: McCrorie egy teljesen veszélytelen helyzetből megpróbált hazaadni, de a rövid és lassú labdára Templeton lecsapott és kényelmesen leültette a kapust, majd begurított. Talán ha néhány éve többször csinálta volna ezt ugyanebben a stadionban, akkor még mindig Rangers-mezben játszana…

Egy óra elteltével a Hamilton majdnem visszaadta a szívességet, de az utolsó pillanatban mégsem rúgták be a veszélyesen guruló labdát a saját kapujukba.
Folyamatosan támadtunk, Morelos sarkazással és emeléssel is próbálkozott, de semmi nem jött össze, így Murty támadópárt cserélt, ám a Herrera-Hardie duó sem járt több sikerrel.
Sőt, a nagy akarásnak nyögés lett a vége, két húzásból lefutották a pályát, a középen érkező Lyon pedig bevitte a végső döfést.
A végén is voltak még sanszaink, de ez egy ilyen nap volt, amikor az utolsó percben a klubtévé kommentárora is kínjában nevetve mondja, hogy ezen a délutánon a csapat akkor se tudna gólt lőni, ha öt tizenegyest kapna, akkor tudni lehet, hogy ezt a meccset el kell engedni.

A statisztika kommentár nélkül: lövések aránya 17-4, szögletek 13-0, gólok 0-2.

A Hamilton 91 éve nem győzött bajnokin (és 30 éve sehogy) az Ibrox-ban, de kis szerencsénkre a hétvége jól alakult, a tabella 2.,3.,4. helyezettje egyaránt otthon veszített.

Murty: „A rengeteg kihagyott lehetőséggel reményt adtunk az ellenfélnek, ráadásul a bekapott gólok is hibák után alakultak ki. El kell mondani, hogy nem megfelelően végeztük ma a dolgunkat. Túl sok területet adtunk nekik. Ettől függetlenül elég sanszunk volt, hogy megnyerjük a meccset, emiatt egyre frusztráltabbakká váltunk. Jobbnak kell lennünk, el kell fogadnunk a nyomást. A játékosok profik, tudják, hogy egymást fel kell rázniuk és azután hétfőn folytatjuk tovább a munkát.”

Hosszú videó itt nézhető
Ricksen szívfacsaró visszatérése

A Skót Kupa harmadik körében néhány másodosztályú is becsatlakozott, a forduló góljai itt nézhetők.
A legjobb 32 között már az élvonalbeliek is ellenfelet kaptak és nem mondhatni, hogy nincs szerencsénk, az egyik legalacsonyabbra rangsorolt, felföldi ligás Fraserburgh-ot sorsolták mellénk, idegenben.
A kör rangadója már szokásosan a fővárosi derbi, a Hibs és a Hearts immáron harmadik egymás utáni évben találkozik a kupában. És az egészen elképesztő, hogy a Hearts utolsó 13 Skót Kupa meccséből hetet városi zöld riválisa ellen játszott!
Két első osztályú biztos búcsúzik és az Aberdeen se mehet tutira a feljutásért küzdő St. Mirren ellen.
A teljes sorsolás itt böngészhető, a találkozókat január 20/21-én rendezik.

Következett egy ismét nem megoldhatatlannak látszó feladat, az aktuális utolsó ellen kellett pályára lépni – igaz, kb egy hónappal ezelőtt, a Killie ellen ezt nem sikerült jól abszolválni. Most a Dundee úgy látott vendégül, hogy a megelőző hat meccsén mindössze egy pontot gyűjtött be, bár tavaly hasonló párosításban ők nyertek.

Rossiter, Wallace, Dorrans és Alves egyaránt sérült, John visszakerült Hodson helyére, Pena pedig egy hónap után kapott helyet a meccskeretben.

Dundee FC – Rangers 2-1 (0-0)
Premiership, 14. forduló, november 24.

Foderingham – Tavernier, McCrorie, Wilson, John – Candeias (Hardie, 84.), Jack, Holt, Miller – Windass, Morelos (Herrera, 45.)
Gól: O’Hara (66. és 80.); ill. Windass (70.)
Nézőszám: 8 548

Ismét sikerült egy nagyon megalázó pofonba belefutni, lassan, körülményesen próbált építkezni a csapat, aminek az lett a következménye, hogy belealudtunk a meccsbe.

Az első félidőben a meddő mezőnyfölényt csak egy-egy kósza kísérlet törte meg, de Foderinghamnak is akadt védenivalója El Bakhtaoui távoli próbájánál. Morelos gólcsendje most sem szakadt meg, csak oldalhálóig jutott, míg a legnagyobb ziccer Candeias kiugrása volt, de a kapusba rúgta a labdát. A beadásokkal sem volt szerencsénk: előbb Meekings úgy ért bele, hogy a saját felsőkapufájáról jött ki, majd Morelos esett a kapufának az oldalával, nem is bírta folytatni, Herrera váltotta, aki csak a statisztikában jelent meg, mert a pályán semmi nyoma nem volt.
Nem hogy javult volna, romlott a helyzet a szünet után, és a második félidő közepén egy negyedóra alatt le is rendeztek mindent a csapatok. Egy fölösleges szabadrúgás után Mark O’Hara maradt egyedül négy védő gyűrűjében, de ő reagált a leggyorsabban és szerezte meg a vezetést.
A Rangers gyorsan összekapta magát és Windass négy percre rá egyenlített egy szép lövéssel.
A 77. percben egy gyors kontra végén Miller épphogy mellérúgta, de nem sokkal később O’Hara megint nem hibázott: kellett hozzá a két perce becserélt, amúgy Rangers-drukker Scott Allen remek passza és a védők újbóli figyelmetlensége is.
Volt még ugyan tíz perc hátra, ám semmire nem mentünk vele, így két győzelem után két alsóházi ellen elszenvedett vereséggel várhattuk az Aberdeen elleni duplameccset.

Murty láthatólag nagyon ki volt akadva: „Ha a Rangers-ben játszol, képesnek kell lenned saját magadat motiválni és megfelelni a klub elvárásainak, az edzőtől függetlenül. Nem lebecsülve az ellenfelet, de ha komolyan a bajnokság eleje a cél, akkor az ilyen meccseket meg kell nyernünk. Több mint elég lehetőségünk volt az utóbbi két meccsen. Ennél jobbnak kell lennünk. Sajnálom a szurkolóinkat, akik ennyit utaztak a hidegben és csalódást okoztunk nekik. Megint könnyű gólokat kaptunk, nem védekezhetünk így. Az edző-helyzet nem ideális, ha az lenne, nem én beszélnek most itt. De ezzel a helyzettel is meg kell küzdenünk. Ez az utolsó két eredmény nem elfogadható ennél a klubnál.”

Hosszú öf itt nézhető.

Következett tehát az Aberdeen elleni első felvonás, aki viszont biztos, hogy rosszul jön ki a párharcból, az McInnes: ha nyer a Dons és utána átjön, akkor az nekünk rossz, ha kikap a Dons, akkor ott szedik le a fejét.
Mindenesetre a bizonytalanság megzavarhatta a munkát, hiszen az utolsó három meccsen csak 4 pontot gyűjtöttek be (bár ez még így is eggyel több, mint amennyit a Rangers…)

Morelos sérülése nem jött rendbe, a helyén meglepő módon Pena kezdett, hozzá hasonlóan egy hónap után tért vissza a védelembe Alves is. McCrorie ezúttal a védelem előtt játszik, de ez nem idegen tőle, kölcsönjátékai alatt többször is ezen a poszton használták.

A tét nem volt kicsi: 2000 óta nem vesztettünk egymás után 3 bajnokit!

Rangers – Aberdeen 3-0 (2-0)
Premiership, 15.forduló, november 29.

Foderingham – Tavernier, Wilson, Alves, John – McCrorie, Jack, Holt, Pena (Candeias, 68.) – Windass (Hardie, 87.), Miller (Herrera, 83.)
Gól: Tavernier (7. és 70.), Pena (27.)
Nézőszám: 48 647

Nem sokon múlt az álomkezdés, fél percnél jártunk, amikor centikkel maradt csak le a középen üresen érkező Windass. De így sem kellett sokat várni, a 7. percben Tansey rúgta föl Holtot, a labdához semmi köze nem volt, Tav pedig a kapu közepébe bombázta a jogos büntetőt.
A csapat meglepő módon magabiztosan játszott, folyamatosan mentünk előre, Pena lövését épphogy fölétolta Lewis, majd Windass lőtte be a másodikat – kár, hogy lesről. A 27. percben már nem hibáztunk, egy szép támadás végén Holt bepasszát Pena értékesítette egyből, ezzel megszerezve szezonbeli 5. gólját.
A félidő utolsó tíz percére a vendégek is kezdtek előrejönni, néhány kisebb helyzet után a sérülés miatt becserélt Mackay-Steven első labdaérintéséből gólhelyzetbe került, de elügyetlenkedte, ezért megpróbálkozott egy büntető megjátszásával is: fizikai kontakt nem történt, ellenben reklamálásért egy sárga lap lett a jutalma.
Szünetben tehát 2-0 volt ide, ami azért meglepő, mert a tavalyi négy egymás elleni bajnokin született 17 gólból csupán 1 esett az első félidőben.

A második félidő első felében a Dons nem igazán tudott kibontakozni, utána meg esélye nem volt: ezúttal is Holttól indult az akció, Windass érintésével az elöl kolbászoló Tavernier középcsatárra valló módon (bár igen lesgyanúsan) fejezte be a támadást – Tav első duplája Rangers mezben!
A 83. percben Christie második sárgával kipontozódott, úgyhogy a Dons-nak a szépítésre sem maradt reménye. A legvégén már azon is volt idő elmélkedni, hogy Ryan Hardie-t sorozatban az 5. meccsén cserélik be, de ezekkel a pár percekkel nem biztos, hogy nagyon sokat fejlődik a karrierje…
A szezon egyik legjobb teljesítménye nem volt egy finomkodós meccs, amiről tanúskodik a 39 szabálytalanság és a 8 sárga lap is.

Murty: „Elégedett és büszke vagyok a játékosokra. Egy picit változtattunk a dolgokon és remek teljesítménnyel rukkoltak elő. Megmutatták a nézőknek, hogy mire is képesek. Szeretném, hogy ez legyen a minta, ehhez mérjük magunkat. Helyenként fantasztikusan játszottunk és most szerencsére gólok is párosultak ehhez, ezáltal az önbizalmunk is megnőtt.”

1-0, Tav
2-0, Pena
3-0, Tav
Rövid öf itt, hosszú öf itt nézhető.

Így aztán a novembert (is) a 3. helyen zártuk, 3 pont hátrányban az Aberdeentől és 7-tel az eggyel kevesebbet játszó Celtic-től. A táblázat végén a Killie, a Dundee és a Partick egy egységen belül tülekedik.

Ami a pályán kívüli eseményeket illeti, megjelentek a legújabb pénzügyi kimutatások, június 30-ig bezárólag. A főbb lényegi részek az előző évhez képest: a jegyeladáson kívüli bevételek (szponzorizációs, merchandising, közvetítési jogok) 55%-kal nőttek, a hazai átlagnézőszám 4 534 fővel több, 48 893 volt, míg 5 772-vel több, egész pontosan 43 253 bérletet értékesített a klub idén.
A teljes pénzügyi forgalom 7 millió fonttal volt több, a működési költségek 8 millióval nőttek, míg a tavalyi veszteség idén a duplájára, 6,7 millióra nőtt.
Kiderül még a dokumentumból, hogy tavaly 25 játékos szerepelt az U16-21 közötti korosztályos válogatottakban; a Rangers TV-re 61%-kal fizettek elő többen, idéntől pedig már HD minőségben is adnak minden meccset; az UEFA előírásai szerint a nemzetközi mércének megfelelő módon szépülget a stadion és hogy a Tennents, a PUMA és a Coca-Cola személyében jelentős cégekkel vagyunk üzleti kapcsolatban.
Továbbá a klub elkötelezett többféle helyi és nemzetközi segítő alapítvány felé, melyeket több százezer fonttal támogat, valamint a stadionon belül külön szoba nyílt autista gyermekek számára, mely díjat is kapott.

A részletes beszámoló itt böngészhető.

A hónap zárásaként a klub megtartotta a rendes éves közgyűlést, amelyen az összes fejes/vezető megjelent. Itt is lehetett reménykedni, hogy esetleg bejelentik az új edzőt, de ez továbbra sem történt meg, ellenben elhangzott, hogy Warburton menesztése után Caixinha kinevezését egyhangúlag támogatta a vezetőség, a mostani utód keresése pedig folyamatban van, csak vannak, akik szerződésben állnak máshol (McInnes?). Egyébként az új edző három éves szerződést fog kapni és át kell látnia az egész klubot, az akadémiától a nagycsapatig.
Dave King elmondta továbbá, hogy a Sports Directtel kötött megállapodást teljes mértékben egyelőre nem tudják felmondani a szerződés miatt, de a következő évben bízik benne, hogy ez megtörténhet. Beismerte, hogy Barrie McKay eladása nagyon rossz üzlet volt, 500 ezer helyett akár a négyszeresét is el lehetett volna érte kérni – a jövőben ilyen nem fog megtörténni.
Arra a kérdésre, hogy a klub mikor lesz önfenntartó, azt válaszolta, hogy kizárólag akkor, ha rendszeresen sikeresen szerepel az európai kupákban (értve ezalatt az Európa Liga kieséses szakaszt és néha a BL-csoportkört).

Dave King teljes beszéde

Egyéb hírek a skót foci világából

Az újjáépítést elkezdő nagyválogatott Hollandiát fogadta Aberdeenben, ahol jobbhátvédként (!) pályára lépett Ryan Jack is, aki a beszámolók szerint nem teljesített rosszul, ám ez nem volt elég a hazai nézőknek, akik kifütyülték egykori kapitányukat – hiába, a Rangers-gyűlöletnek nincsenek korlátai! (Ugyanilyen fogadtatást kapott nemrég Lee Wallace és Ian Black is a válogatottban.)
A vendégek egyébként egy skót támadást meghíúsítva egy gyors kontrából betalálva győztek, de az összefoglaló alapján sokkal több lehetőségük volt a skótoknak.

A válogatott 1970 óta most zárhatott volna veretlenül egy naptári évet, ez nem jött össze. A jövőt nézve egyelőre nem ismert a program, de folynak a tárgyalások egy márciusi marókkói minitornán való részvételről, ahol a helyieken kívül az argentínok is a skótok ellenfelei lehetnének – talán addigra lesz kinevezett kapitány is.
Egyelőre ott tartanak, hogy az észak-írek sikerkapitányát, Michael O’Neillt hivatalosan is megkeresték, de ő még két évig konktrakusban áll, amit az ulsteriek tovább hosszabbítanának, úgyhogy egyelőre itt sincs döntés. O’Neillnek egyébként nem ismeretlen a skót foci, játékosként öt csapatban is megfordult, edzői karrierjét pedig a Brechinnél kezdte és ma is Edinburgh-ban lakik.

Az U21-esek folytatták EB-selejtezőjüket, otthon csalódásra csak egy hosszabbításban szerzett Hardie-büntetővel sikerült egyenlíteni a több mint 20 perc emberhátrányban játszó lettek ellen, de ez főleg a pechen múlt, a lövések aránya 24-2 volt a skótok javára. Ryan Hardie 25, Ross McCrorie 20 perc lehetőséget kapott.
Pár nappal később elszállt minden reményük, az ukránok 2-0-ás sikerrel távoztak Perth-ből, itt McCrorie végig, Hardie meg 20 percnyit játszott. Márciusban Andorra ellen zárnak a skótok, akik a legjobb esetben is második helyen végezhetnek.

A Vb-pótselejtezőn az északírek egy igen véleményes büntetővel alulmaradtak otthon, idegenben pedig nem született gól, így Svájc jutott tovább. Lee Hodson mindkét meccsen padozott.

A Championshipben a St. Mirren maradt az élen, de szorosan feljött mögé a Dundee Utd. A Brechin Skóciában egyedül még mindig nyeretlen, de a legnagyobb csalódás a Falkirk szörnyű produkciója.

A harmadvonalban pontszámban beérte, gólkülönbséggel meg is előzte az Ayr a Raith-et, a feljutás várhatóan köztük dől el. Alul a Forfar egy hónap alatt megduplázta az addig gyűjtött pontjai számát, ezzel eléggé lehagyta az októbert pontatlanul záró Queen’s Parkot.

A League Two felsőháza eléggé egyben van, az első öt csapat öt ponton belül áll, jelenleg a Montrose vezet. A Cowdenbeath és az Edinburgh City ádáz csatát fog vívni az osztályozó elkerüléséért.

A Ligakupában a döntőt rendezték, ahol a zöldek nem kis bírói segédlettel 2-0-ra verték a Motherwellt. Bár Rodgers szerint még így is kevés büntetőt kapnak.

A Challenge Kupában megvoltak a negyeddöntők, ahol a címvédő Dundee Utd hazai kiesése volt a meglepetés, László Csaba első meccsén. Az elődöntőben a két skót elkerülte egymást, a Dumbarton a The New Saints vendége lesz, az Inverness a Crusaders-t fogadja február közepén.

A Rangers U20-as csapata Mechelenben kezdte a hónapot, ahol 4-2-re sikerült győzni, Rudden (2), Atakayi és Matty Shiels góljaival, majd egy újabb szép győzelmet arattak a Benfica otthonában, a 3-2-es sikerből Andy Dallas dupláját Serge Atakayi találata egészítette ki.

Amíg az átigazolási időszak nem kezdődik el, addig is próbáljuk hasznossá tenni magunkat és néhány fiatallal szerződést hosszabbítani: Aidan Wilson 2019-ig, Jamie Barjonas 2020-ig írt alá és várhatóan néhányan követik még a példájukat.

A kiesés elől menekülő Ross County-Kilmarnock páros az idény közben kinevezett edzőik kapcsolatait kihasználva próbálnak építkezni, előbbi Chris Eaglest szerződtette, akinek közel 400 angol meccs van a lábában (a ManUtd-ban is megfordult), utóbbi pedig Youssouf Mulumbut, a 36-szoros kongói válogatott hat idényt tolt végig a West Bromban.
Az Edinburgh City-nek nagy erősítés lehet a nyár óta csapat nélküli, de több mint száz skót meccsen 45 gólt szerző Farid El Alagui.

Ezúttal is szolgálok néhány érdekes statisztikával!

Egy felmérés szerint a két nagy glasgow-i csapat átlagnézőszáma Európa 25 legjobbja között van:

Egy másik kutatás alapján a St. Johnstone európai szinten is top10-ben van a játékosok klubhűségét tekintve, a maguk kb 4 éves átlagtartózkodásával. Skócia másik végén a Motherwell áll, 0,9 évvel, a Rangers utolsóelőtti a maga 1,08 évével.

A BBC gyűjtéséből pedig az derül ki, hogy a lehető legolcsóbb bérlet a Hamiltonnál vásárolható 180 fontért, a legdrágább fajta a Rangers-nél kapható, 660-ért. A legolcsóbb normál felnőttjegy a Hearts-nál kapható, hazai és vendégszurkolónak is 19 font – míg az Old Firmre 49-ért lehet bejutni.
Itt a totál brit lista
Itt pedig csapatokra lebontva

Ami a többi klub pénzügyeit illeti (már ami nyilvános), az Aberdeen 533 ezer profitot, a Celtic 6,9 millió profitot, a Hearts 2,3 millió profitot (ez annak köszönhető, hogy év közben 2,5 milliót kaptak egy meg nem nevezett egyéntől), a Hibs 277 ezer veszteséget könyvelhetett el.

Végezetül (nem meglepő módon) kiderült, hogy a Celtic adja a legtöbb fizetést a játékosainak, 54%-kal többet, mint a Rangers. A maga 735 ezer fontos évi bérezésével a zöldek így is csak a 203. helyen állnak a világ sportklubjait tekintve. A Rangers a 256. helyen áll, a hozzá képest megint csak kevesebb mint felannyit adó Aberdeen már kicsúszott a 300-ból.

Ha Rodgers rátekint, hogy a Celtic/Hamilton pár között 18x a szorzó, míg a Celtic/PSG között „csak” 8,8x, akkor talán kevesebbet panaszkodik a sajtóban…
És ha már PSG:

Egykori közönségkedvencünk, Nacho Novo továbbra is szívügyének tekinti a klubot, ezt azzal is bizonyítja, hogy az Ibrox-tól néhány buszmegállónyira megvett és teljesen felújított egy nemrég bezárt szurkolói pubot. Az NN10, Nacho’s Bar belseje telis-tele van szurkolói relikviákkal.

A hónap egyik botránya Dean Shiels esete, egykori játékosunk összekülönbözött a Falkirk egyik játékosával, aki szavakkal kritizálta amiatt, hogy egy baleset miatt csak a fél szemére lát – emiatt Kevin O’Hara 8 meccses eltiltást kapott.

A másik nagyobb felzúdulást okozó eset a Hearts új főlelátójának átadási problematikája volt, ugyanis egészen a Partick elleni meccsnap délelőttjéig nem volt biztos, hogy játékra alkalmas lesz a stadion, a szurkolók néhány órával kezdés előtt még nem tudták, hogy érdemes-e útnak indulni, vagy sem. A leginkább a Déli pályaudvarra emlékeztető építmény végül elkészült, de nem indult zökkenőmentesen, 15 percet késett a kezdés, mert szurkolók százai maradtak kint az új beengedő rendszer miatt.

Aberdeenben pedig továbbra sincs még döntés az új stadionról, majd csak január közepén fognak ismét konzultálni az ötletről.