Szinte furcsa megkezdeni egy olyan transfer window-t, amikor semmilyen eltiltás, jogos vagy jogtalan büntetés nincs a klubon. Az egyetlen kérdés, hogy mennyi pénz van, ugyanis az anyagi helyzet finoman szólva sem rózsás továbbra sem.
Még a bajnokság vége után is több hétig teljes volt a bizonytalanság, aztán egyszerre elkezdtek pörögni a nevek, közös bennük, hogy mindnek lejár(t) a szerződése, így ingyen jöhetnének.
Graham Wallace vezérigazgató június első napjaiban azt ígérte McCoistnak, hogy meglesz a forrás az erősítésre és hamarosan jöhetnek is az első fecskék. Jöttek is…
A poszt a megszokott formában, kisebb-nagyobb rendszerességgel frissül, érdemes tehát visszanézni minél többször. A lényegi események itt az elején összegyűjtve megtalálhatók.
július 3: Jött: Kenny Miller, Kris Boyd, Darren McGregor. Ment: Charlie Telfer, Chris Hegarty, Ross Perry, Andy Little, Emilson Cribari
július 20: Jött: Marius Žaliūkas, Steve Simonsen. Ment: Scott Gallacher
ÉRKEZETT
Természetesen a Kris Boyd + Kenny Miller párossal kezdünk, hiszen nélkülük nincs átigazolási időszak. Gyorsan le is lövöm a poént: mindketten visszatértek! Kezdetektől olyan hírek jártak, miszerint mindketten McCoist kívánságlistájának elején vannak és az érintettek is úgy reagáltak, hogy nincs kizárva a visszatérésük.
Miller volt a könnyebb eset: május 4-én felbontotta a szerződését Kanadában, majd kerek egy hónappal később alá is írt hozzánk, más klubok fel sem merültek nála. Ez a transzfer azért is érdekes, mert áprilisban az MLS nyilvánosságra hozta a játékosok fizetését és Kenny átszámítva heti 12 ezer fontot kapott. Namost ezt vessük össze azzal, hogy a Rangersben állítólag a jelenlegi topfizetések 7-8 ezer fontok…
2011. januári második távozása óta a Bursasporban egy idény alatt 15/5, a Cardiffban egy idény alatt 50/11, a Vancouverben pedig három idény alatt 45/13 (ebből az egyik) a meccs/gól mutatója.
A decemberben a 35. évét betöltő csatár a Rangersben eddigi két korszaka alatt 147/67-nél tart, most 1+1 évre írt alá.
„Nagyon örülök, hogy harmadjára is visszatérhettem. Rendkívül jól éreztem magam ennél a remek klubnál és bízom benne, ez ismét így lesz. A Rangers különleges klub, most emelkedünk fölfelé és szeretnék részese lenni, amikor visszatérünk az élvonalba. Volt néhány ajánlatom máshonnan is, de a szívem visszahúzott az Ibroxba.”
McCoist: „Természetesen örülünk Kenny újbóli visszatérésének, sok trófeát nyertünk már közösen, az előző időszaka pedig rendkívül jól sikerült. Tapasztalatot és lendületet hozhat a támadósorunkba, emellett jó hatással lesz a fiatalokra. Első osztályú játékos.”
Boyd más tészta, még áprilisban ezt mondta: „Rangers szurkolóként nőttem fel, de jelen pillanatban nem tudom mit hoz a jövő. Amikor távoztam a Rangerstől, úgy éreztem, hogy egy másik kalandra vágyom, ami sajnos nem sikerült jól. Most jól érzem magam, de nem tudom azt mondani, hogy örökre a Kilmarnocknál maradok, mert a fociban bármi megtörténhet.”
Ha hinni lehet a sajtónak, valódi harc ment érte, a Dundee United-Aberdeen-Nimes-Rangers kvartett között. Állítólag a francia másodosztályú csapat és mi kínáltuk neki a több fizetést, valószínűleg nem akart megint megégni külföldön, de Miller pajtása is erős hatással lehetett rá, hogy ő is visszatérjen.
2010 nyári távozása óta a Middlesborough-ban és a Nottinghamben 29+12 meccsen 6+6 gólt lőtt, majd egy rövidre sikerült török kitérő (3 éves szerződés az Eskisehirspornál, ahonnan 76 percnyi játék után lépett le) után a Portland Timbersnél 27/7-et produkált, de állítása szerint itt jóval komplexebb játékossá vált. A Kilmarnockba visszatérve 46/25-ös teljesítménye megsüvegelendő.
„Nagyon örülök a visszatérésnek, nem titok, hogy Rangers szurkoló vagyok, mindent tudok a klubról. Nagyon várom a következő, izgalmas, de nehéz idényt. A foci világa kiszámíthatatlan, de amint értesültem a Rangers érdeklődéséről, biztos volt, hogy ide jövök. Ha csak megközelíteni tudom azt a teljesítményt, amit itt nyújtottam, elégedett leszek. Egyelőre egy évre írtam alá, aztán meglátjuk, hogyan tovább. Bizton állíthatom, hogy érettebb a játékom az elmúlt években, kevésbé vagyok önző. Persze még mindig nem az a csatár vagyok, aki a félpályától indulva kicselez 4-5 ellenfelet és bevágja a pipába. Továbbra is a pálya azon részére helyezkedem, ahol a legnagyobb a gól lehetősége. Még csak 30 éves vagyok, 3-4 jó szezon bennem van.”
McCoist: „Többször beszéltem vele az utóbbi időben és egyértelmű, hogy vissza akart jönni. Talán ő jelenleg a leghatékonyabb skót csatár. Óriási segítség lesz a tapasztalata.”
A 30 éves csatár hivatalosan 1 évre írt alá, a nem hivatalos értesülések szerint feljutás esetén dupla fizetésért (…) maradna még egy évet és javíthatja tovább igencsak szép, 192/128-as statisztikáját.
A harmadik nyári szerzemény is beleillik a jelenlegi igazolási politikába: skót, ingyen jött, nem fiatal, de legalább sérülékeny.
A 28 éves (gyermekkorában Hibs drukker) középhátvéd, Darren McGregor karrierje a Cowdenbeath-nél kezdődött, ahol belekóstolt a harmadosztályba is, de nem lett állandó tag, így elengedték. 2006-tól két szezont az Arniston Rangers nevű, junior ligában szereplő gárdánál töltött (emellett áruházi menedzserként heti 40 órát dolgozott!), majd visszatért a C’beath-hez. Ezúttal jobban ment neki, két év alatt 51 bajnokin 6 gólig jutott, majd Danny Lennon edzővel együtt fellépett az élvonalba a St. Mirrenhez. Első évében végigtolta a szezont, a második legelején térdszalag-szakadást szenvedett, ami 7 hónap pihenővel járt. Pár meccs erejéig visszatért, majd a következő évad elején elszenvedett egy ugyanilyen sérülést – ami azt jelenti, hogy 2 idény alatt csupán 12-szer focizhatott. A mostani szezonra már felépült és végig is játszotta azt.
A Hearts és a Dundee FC is vitte volna, hozzánk 1+1 évre írt alá. Első látásra Foster-gyanús.
McGregor: „Rendkívül örülök, hogy csatlakozhatok a Rangershöz. Ez a világ egyik legnagyobb klubja, alig várom, hogy pályára léphessek a teltházas Ibroxban, egy álmom válik valóra. Keményen fogok dolgozni, megteszek mindent, hogy az élvonalba segítsem a a klubot és biztos vagyok benne, hogy ez sikerülni fog.”
McCoist: „Darren egy őszinte, elkötelezett, szilárd, emellett nagyon gyors védő. Sokszor láttam a St. Mirrenben tavaly és állandóan jó teljesítményt nyújtott.”
Nem új arc, de remélhetőleg erősítésnek számít, hogy a debütánsunk, Calum Gallagher 2 évvel meghosszabbította a szerződését. Elmondta, hogy ez idő alatt egyértelmű célja az állandó kezdő kiharcolása.
Hogy erősítés-e, majd kiderül, de Kyle Hutton is egy évet még ráhúz a klubnál.
PRÓBAJÁTÉKON VANNAK
Az egyik név innen is ismerős lesz, Marius Zaliukas már tavaly is edzett itt, de akkor a Leedset választotta – ahonnan 1 év és 16 meccs után elküldték a 30 éves litván védőt. Most újra itt próbálkozik…
Ismael Bouzid igazi világjáró, a 30 éves francia-algériai középhátvéd, 12 éves karrierje alatt 7 ország 12 csapatában szerepelt… Többek között a Kaiserslautern vagy a Galatasaray mezét is viselte, de a legtöbb időt a Heartsnál töltötte, idén pedig a Killie-ben játszott minimális mennyiséget.
Vajon milyen játékos lehet, aki még az élvonal legtöbb gólt kapó védelmébe is csak négyszer kerül be?
PLETYKAKÉNT MERÜLTEK FEL
Madjid Bougherra, aki az elmúlt 3 évben a katari Lekhwija csapatkapitánya volt, elejtett egy olyan mondatot, hogy „Mindig is azt mondtam, hogy a Rangersnél akarom befejezni a pályafutásomat. Az egyetlen kérdés, hogy ez most vagy később fog megtörténni.” A 31 éves algériainak lejárt a szerződése, már korábban eldöntötte, hogy nem hosszabbít. Kereslet van rá, több angol (Newcastle, QPR, Leicester), török, francia és közel-keleti klubok is érdeklődnek.
Egykori elődje, Carlos Cuellar neve is felmerült a sajtóban, de rajtuk kívül is még jónéhány ex-játékos tengődik szerződés nélkül (Lövenkrands, Burke, Novo), csak nehogy McCoist megtudja…
Új név Scott Allan 22 éves glasgow-i születésű középpályás, 2012 óta a WBA játékosa, de bajnokin még nem kapott szerepet. Folyton kölcsönadták, idén a Birminghamhez, de ott se játszott túl sokat. Allan egyébként Rangers szurkoló és elmondta, hogy nagyon szívesen jönne, ha úgy alakul – noha jelenleg a Derby County-nál van próbajátékon.
Don Cowie iránt is aktív az érdeklődés – bár az angol másodosztályból többen is hívják. 31 éves, 10-szeres válogatott jobb oldali középpályásról van szó, aki 2011 óta van a Cardiffnál, ezalatt 99 meccsen 9 gólt lőtt. A mostani szezonban csak kiegészítő embernek számított, gól nélkül. McCoist kívánságlistájának elején van, noha úgy tűnik, a Cardiff megtartaná.
NEM MINKET VÁLASZTOTT
Shaun Hutchinson: a Motherwell 23 éves angol középső védője, három éve alapembernek számít és szintén szabadon igazolható. Azon ritka SPL-játékos, akinek a leigazolását többségben támogatták volna a fórumozók… Azonban mikor elkezdtek jönni az angol csapatnevek, lehetett sejteni, hogy ebből nem lesz semmi – végül a Fulham szerezte meg.
Gavin Gunningnak, a Dundee United 23 éves középhátvédjének (ő is harmadik éve alapember) neve már télen is felmerült és irányába valós érdeklődés mutatkozott.
Még márciusban ezt mondta: “Hallottam, hogy McCoist szerint nincs minden rendben a pénzügyekkel, családosként nem szeretnék semmilyen rizikót vállalni, stabilitásra van szükségem. A Rangersszel semmi problémám, sőt, Jon Daly csupa jót mesélt róluk. Egyáltalán nem zárom ki a szerződést, de még azt sem, hogy a Dundee-nál maradok.”
Egyszercsak a Sheffield Wednesday-nél tűnt fel, ahol megtriplázták volna a jelenlegi fizetését – ha nem bukott volna meg az orvosi vizsgálaton… Ezután ismét képbe került nálunk, de úgy látszik a Birmingham City orvosai más tankönyvből tanultak, mert ott megfelelt és egyből alá is írt hozzájuk.
Kenny McLean: ő is harmadik éve a St. Mirren középpályájának alapembere, játszott a tavaszi, magyarok elleni U21-es meccsen is. Ifiként szerepelt a Rangersnél, de felnőttszerződést nem kapott. Rutinos csapattársa, Gary Teale játékstílusban Barry Fergusonhoz hasonlította.
A St. Mirrennél úgy számoltak vele, hogy nem fog hosszabbítani, ezért több angol klub is érdeklődött (Ipswich, Blackburn, Everton, Stoke), ám végül mégiscsak hosszabbított a Szentekkel.
Craig Gordon 40-szeres válogatottként egykoron egész Nagy-Britannia legdrágább kapusa volt, viszont két éve csapat nélkül van hosszú sérülése után, azóta jobb híján a Dumbarton kapusainak edzőpartnereként tartotta formában magát. Hosszú ideje a Rangers tréningjeit látogatta és fel is merült, hogy szerződést kaphat, de a Motherwell és a Celtic is kivetné rá a hálóját – végül utóbbihoz került.
TÁVOZOTT
Andy Little elengedése a legváratlanabb, bár figyelembe véve az érkező konkurenciát, nem sok játékperc várt volna rá… A 25 éves észak-ír csatárnak is igencsak meggyűlt a baja a sérülésekkel. 2006-ban került a Rangers utánpótlásához, a 08/09-es szezonban egy kupameccsen bemutatkozott, majd a következő két szezonban csupán 12 meccs jutott neki – ebből az egyik egy Old Firmön való kezdés jobbhátvédként (!), de 11 perc után le kellett cserélni. A játéklehetőség reményében elment kölcsönbe az angol negyedosztályú Port Vale-hez, de 2 hónap, 7 meccs és egy térdszalagsérülése miatt visszaküldték Skóciába. A tavasza jobban sikerült, amit a Celticnek lőtt góllal koronázott meg, eközben a válogatottba is bekerült. Ezután hűségesen maradt a visszasorolás után és bevonult a történelembe a klub első Challege-kupa góljával és a negyedosztály gólkirályaként, pedig többször szélsőként kellett játszania. A mostani szezonja arccsonttörése miatt lerövidült, szerződése lejárt, McCoist pedig nem tart rá igényt a továbbiakban.
A Rangerstől 89 meccs és 38 gól után távozik, új klubja az angol harmadosztályú Preston North End.
https://www.youtube.com/watch?v=q1s5MM-ce5s
Így búcsúzott: „Úgy érzem, az utóbbi 2-3 évben sokat fejlődtem és jó benyomást hagytam. Tavaly sokan távoztak, én pedig megkaptam a rendszeres lehetőséget, amivel úgy gondolom, élni is tudtam. Nagyon izgalmas lesz az előttünk álló szezon, kár, hogy nem lehetek részese. Kár, hogy csak az út elejébe segíthettem be, a végén nem számolnak velem. Ha kaptam volna új szerződést, biztosan aláírtam volna, mert szerettem volna maradni. Váratlanul ért, hogy nem számítanak rám. Remek érzés volt ehhez a klubhoz tartozni, bármikor szívesen visszatérnék a jövőben.”
Ross Perry: a 24 éves saját nevelésű védő anno az U19-es csapattal két idényben is duplázott, jutalomként 2007 nyarán a felkészülés alatt bekerült a felnőttcsapatba az LA Galaxy ellen – ezzel ő lett a klubtörténelem első, 1990 után született játékosa.
Eztán nagy csönd és komoly sérülések jöttek közbe, minek következtében kölcsön lett passzolva előbb az angol 5. vonalbeli Oxfordba, majd a Falkirkbe – a két helyen összesen 22 meccs jutott neki. 2011 augusztusáig kellett várni, hogy tétmeccsen debütáljon a Rangersnél, még BL-selejtezőben is pályára lépett, ez U21-es válogatottságot és 4 éves (!) szerződéshosszabbítást eredményezett.
A sérülések miatt nem tudta megszilárdítani a helyét, a negyedosztályban csak 17, idén pedig 0 bajnokit játszott, így bár 2015. januárjáig lenne szerződése, a klub felbontotta azt.
A Rangerstől 36 meccs után távozik, új csapata még nincs.
Chris Hegarty is idő előtt távozott, közös szerződésbontással. A 21 éves észak-ír védő 2010-ben csatlakozott a klubhoz, de a nagyoknál tétmeccsen a negyedosztályig várnia kellett, ott a meccsek ⅔-án játszott. Az idei évét kompletten a sérülések határozták meg, csak a szezon legelső két meccsén játszhatott, de így is lőtt egy gólt.
A Rangerstől 31/1-es statisztikával búcsúzik. Nem várt sokat, hazatért a Linfieldbe, sőt, az új edző egyből csapatkapitánynak is kinevezte!
Charlie Telfer távozása hűen tükrözi a klubnál uralkodó jelenlegi vezetés gondolkodását: idehoznak egy 30 év fölötti csatárpárost (minden bizonnyal) hatalmas fizetésért, eközben nyugodtan hagyják távozni a (nyilván töredékét kereső) skót futball egyik legnagyobb ígéretét, aki a kupagyőztes/épphogynembajnok U20-as csapat alapembere volt.
De ki is hibáztathatná Telfert, hogy nem hosszabbítja meg a lejáró szerződését, ha akkor sem kap lehetőséget a harmadosztályban, amikor több tíz pont előnnyel már biztosan bajnok a csapat és az edző ekkor sem rakja be a fiatalokat?
7 (!) éves kora óta a Rangershöz tartozott, mégis úgy távozik 19 évesen, hogy a nagycsapatban tétmeccsen 22 percnyi lehetőséget kapott – de ezalatt is adott egy gólpasszal felérő átadást Clarknak. Ezt pedig jogosan kevesellte és kimondottan azért ment a Dundee Utd-hez, mert ott lehetőséget adnak a fiataloknak.
Nevelési költség azonban így is megilleti a klubot, ám ebben egyezség még nem született, a DU 50 ezret adna, a Rangers 200 ezerre gondol.
Bár hivatalos megerősítés még nem jött, de Steve Simonsen is távozik. A 35 éves cserekapus 3 meccsen védett a nagycsapatban, volt egy-egy nagy bravúrja és potyája. Nyilván nem az ő hibája, de elvette még a padról is a helyet Scott Gallacher elől. Az angol harmadosztályú Crewe Alexandra szívesen látná játékos-edzőként.
frissítve: július 3.
————————————————————————————————————–
TÁVOZOTT
Szép csendben Emilson Cribari is lelépett. A negyedosztály legérthetetlenebb igazolása volt a 32 éves brazil védő, aki azért Európában sem volt ismeretlen nevű, elvégre 13 évet lehúzott Olaszországban, a Lazioban alapemberré is tudott válni, ahol a BL-ben is számoltak vele. Hogy ezek után miért tartott velünk a Third Divisionbe azt csak ő és a pénztárcája tudhatja. Mindenesetre első évében 26 bajnokin és 8 kupameccsen szerepelt, vegyes megítéléssel, de semmi esetre sem lógott ki felfelé a tudásával. Idén már csak 7 bajnoki és 1 kupameccs jutott neki, valamint az állítólag heti 7000 fontos fizetés. Havonta közel 11 millió forintért ki nem ülne a kispadon?
A Rangerstől 42 meccs után távozik, gólt nem szerzett.
McCoist megvédte magát, illetve a „nyugdíjasok” idehozatalát: „Megértem a szkeptikusokat, de jelenleg nem vagyunk abban a helyzetben, hogy hosszabb távra tervezzünk. A pénzügyek azt diktálják, hogy azonnal feljussunk, talán akkor jobb helyzetben leszünk. Miller egy évvel ezelőtt a Wembley-ben gólt lőtt az angoloknak, Boyd pedig fantasztikus volt idén a Kilmarnocknál. Igazi profik, akiktől a fiatalok sokat tanulhatnak. Nyilván nem mellőzzük a fiatalokat, nonszensz ennek az ellenkezőjét állítani. De nem rakhatod tele ifikkel a csapatot, azzal az elvárással, hogy két osztályt feljebb lépjenek. A közelmúltban semelyik nagycsapatnál nem volt arra példa, hogy 5-6 gyereket egyből a kezdőbe rakjanak. De ha elég jók, megkapják a lehetőséget, elég csak Macleod vagy Aird példájára gondolni, de Crawford vagy Gallagher is kopogtat az ajtón. De őrültség azt gondolni, hogy 7-8 ifivel a kezdőben feljutnánk.
Egyértelműen úgy gondolom, hogy már idáig is erősödtünk és még van egy kis tartalékunk, amelyet felhasználhatunk.”
Például újabb két 30 év fölöttire…
„Zaliukas jó állapotban van és eleget láttuk ahhoz, hogy szerződést ajánljunk neki. Remélhetőleg a hét elején leülünk tárgyalni és sikerül megállapodni.”
Don Cowie ugyan kapott új szerződést a Cardifftól, de a nem garantált játéklehetőség miatt nem fogadta azt el. Rajtunk kívül a Blackburn, a Watford és a Huddersfield is vinné.
„Don beletartozik abba a kategóriába, akit szívesen látnánk a Rangersnél.”
frissítve: július 6.
————————————————————————————————————–
ÉRKEZETT
A 31. évében járó, 24-szeres litván válogatott középhátvéd Marius Žaliūkas karrierje 2002-ben kezdődött és a FBK Kaunasban annyira jól ment neki, hogy a Man Utd 7-8 alkalommal megnézte, de ő inkább az épp litván-forradalmát élő Heartshoz igazolt 2006-ban. Itt kihagyhatatlan lett a kezdőből, bár a viselkedésével voltak gondok, az egyik idényben négyszer állították ki. László Csaba csapatának is fontos tagja volt, 2010-ben csapatkapitány lett, később ő emelte fel a Skót Kupát az 5-1-re megnyert, Hibs elleni döntőn.
A tavaly nyári csődvédelembe kerüléskor az ő szerződése is felbomlott, nyilván nem tudták tovább fizetni, így 220 meccs és 14 gól után távozni kényszerült.
Ekkor próbálkozott a Rangersnél, ahol szerződést is kapott volna, de annak ellenére, hogy itt edzett néhány hetet, a Leeds ajánlatát választotta, ahova 1,5 évre írt alá. Az első három hónapban állandó kezdő volt, de beleszaladtak a Sheffield Wednesday ellen egy 0-6-ba, innentől kezdve pedig kikerült a csapatból, január közepe óta csak háromszor lépett pályára és az idény végén mehetett, amerre látott.
Ezek szerint megint Glasgow-t látta meg, az újabb próbajáték után immár boldogan aláírta a 2 évre szóló kontraktusát.
Utolsó skót idényének összefoglalója
„Ahogy ideérkeztem, éreztem, hogy jó döntést hoztam, ez volt a sorsom. Örülök, hogy visszajöttem Skóciába, az itteni életstílus jobban fekszik nekem, otthonosan érzem magam. A Leedsnél nem úgy alakultak a dolgok, ahogy elképzeltem, az új tulajdons terveiben nem szerepeltem, örülök, hogy eljöttem. Biztos, hogy nehéz lesz a Championship, de egyértelmű célunk a győzelem, amire képes ez a keret. 7 évig a Hearts volt az otthonom, de nem tudom, hogy a szurkolóik hogy fognak köszönteni, az sem zavar, ha nem jól.”
Csak részben számít új igazolásnak Steve Simonsen, aki ismét kapott egy 1 éves szerződést – kimondottan cserekapusként.
„Több ajánlatom is volt máshonnan (az egyik egy szintén másodosztályú klubtól), de amint McCoist jelezte, hogy továbbra is számítana rám, el is dőlt a dolog.”
TÁVOZOTT
Ennek következményeképp távozott az évek óta harmadik számú kapusnak számító Scott Gallacher. 17 évesen került a Rangershez, de itt töltött nyolc éve alatt mindössze 3 bajnokin és 3 kupameccsen védhetett – mind a most végetért szezonban. Pechére McGregor, Alexander, Bell és most Simonsen is előtte állt a ranglistán és még a kölcsönjátékai sem sikerültek túl jól, három helye közül csak a Forfarnál lett kezdőkapus.
Miután McCoist egyértelműsítette, hogy a 35 éves angolt preferálja a 25 éves skót helyett, szabadon távozhatott, a Hearts pedig egyből lecsapott rá. Ami elég ironikus, ugyanis néhány héttel ezelőtt Neil Alexandert is megvették – aki mögött Gallacher tavaly végigpadozta a negyedosztályt…
Ross Perry pedig a Raith Rovershez írt alá, úgyhogy vele is találkozni fogunk a szezonban – már ha éppen nem lesz sérült.
NEM MINKET VÁLASZTOTT
Don Cowie hosszas gondolkodás után a skót helyett az angol másodosztályt, egész pontosan a Wigant válaszotta.
PLETYKÁK
A védelembe várhatóan nem fog több ember érkezni, úgyhogy Bougherráról letehetünk, akit újabban a Derby County, a Crystal Palace és a Philadelphia Union is kinézett magának a Leicester mellett.
Scott Allan egy hétig próbálkozott a Derby County-nál, de nem tartottak rá igényt.
Bilel Mohsni iránt sajtóhírek szerint két ajánlatot is tett a Baniyas SC nevű, Emirátusokbeli klub, a Rangers azonban visszadobta ezeket.
frissítve: július 20.
————————————————————————————————————–