Idény eleji forma – augusztus

4 forduló után máris öt pont hátrányba kerültünk, köszönhetően az otthoni pontvesztéseknek – érdekes módon idegenben hatékonyabbak vagyunk. Láthatóan időre van szüksége a teljesen újjáalakított keretnek, bízzunk benne, hogy mielőbb összeáll Caixinha csapata.

Nyitásként az egyik kedvenc ellenféllel kezdtünk, a Motherwelltől 37 bajnoki meccse nem kaptunk ki. A hazaiak az elmúlt hat szezonnyitójukból ötöt megnyertek és csak egy gólt kaptak ezeken. Viszont tavaly a legrosszabb hazai mutatóval rendelkeztek.

Skóciában ilyen a nyári viselet

Tavernier és Kranjcar sérülés, Waghorn az előző idényből áthozott eltiltás miatt nem került a keretbe. PC a Sheffield Wednesday elleni meccsen látott kezdőn nem változtatott, ez azt jelenti, hogy hat újonc debütált tétmeccsen – a hazaiaknál ugyanez a szám 5.

Motherwell – Rangers 1-2 (1-1)
Premiership, 1. forduló, augusztus 6.

Foderingham – Hodson (Tavernier, 61.), Cardoso, Alves, Wallace – Candeias, Jack, Dorrans, Windass – Herrera (Morelos, 82.), Miller (Wilson, 76.)
Gól: Heneghan (40.); ill. Dorrans (4. és 58.)
Nézőszám: 9 974

Ennél tökéletesebben nem is indulhatott volna a szezon! Rögtön a negyedik percben egy begyakoroltnak tűnő szabadrúgás szituációt Miller fejelt le Dorransnak, aki kapásból lőtte el a lábak között, itt-ott megpattant, de tekintsük az ő góljának, mert akkor is bement volna, ha nem ér bele a védő, csak a kapu másik részébe. Maradtunk támadásban, a Well elképesztően nagy szabad területeket hagyott, amit Windass gyorsaságával sokszor kihasznált. Mégis, egy eladott labda után megköszönhetjük Moultnak, hogy két méterről fölélőtte a nagy ziccert.
Windass egyébként az első félidőben nagyon élt, kétszer is a kapufa akadályozta meg, hogy a szezon gólját (bár lehet, ez még korai…) szerezze, előbb 80 méter sprint alatt három védőt hagyott ott, de nem tett a labdába elég kanyart, aztán a tizenhatosról próbált elcsavarni a hosszú pipába, de a keresztléc rossz helyen volt.
Viszont a kettő között kaptunk egy gólt, megint a hosszú oldalon maradt üres ember, Heneghan könnyen fejelte be közelről, Fod a vonalon maradt, Cardosón túlszállt a labda, Hodson nem reagált. A kezdeti nagy rohamok után a Mwell helyreállt, Herrerától az első félidőben semmit nem láttunk. A fordulás után maradtunk lendületben, Miller közelről fölévágta, majd tíz perc elteltével Cardosót könyökölték le, a bíró remekül szúrta ki. Dorrans pedig nem hibázott, így első meccsén kedvenc csapata mezében duplázott – jó kis sztori! A későbbiekben kezdett csökkenni a meccs irama, inkább a hazaiak kezdeményeztek, a legveszélyesebb helyzet négy perccel a vége előtt adódott, Foderingham vetette bele magát egy közeli pöckölésbe, épp hogy mellékanyarodott.

Összességében többet tettünk érte, így megérdemelt győzelemmel kezdtük a szezont.

0-1, Dorrans
1-1, Heneghan
1-2, Dorrans
Gólok itt, rövidebb videó itt, hosszú öf itt nézhető.
A Motherwell TV összefoglalója, a Sky Sports meccs végi értékelése.
A forduló összes gólja

Képek itt és itt láthatók.

PC: „Még 37 győzelemre van szükségünk. Ismét irányítottuk a meccset és helyzeteink voltak, de csak keveset sikerült értékesíteni. Talán csak egy hibát tudok kiemelni, az egyenlítést, nem figyeltünk eléggé. Ettől függetlenül elégedett vagyok, sokan most játszottak először skót meccset. Nagyon fontos, hogy mi uraljuk a labdát, ezzel diktálva a meccs ritmusát. Ezt próbáljuk fejleszteni, de most a lényeg, hogy három ponttal kezdtünk.”

Andy Halliday még Azerbajdzsánban is nyomon követi csapatát

Az SPFL 2013-14-es újjáalakulása óta ez volt egyébként a legnézettebb élvonalbeli nyitókör, 110 583-an látogattak ki a hat meccsre, ráadásul ugye a Rangers nem is otthon játszott.

Csupán két nap pihenő után máris újabb meccs jött, a Dunfermline-t fogadtuk a Ligakupában!
A kerettel kapcsolatban Caixinha elmondta, hogy a legdrágább igazolás Penának még időre van szüksége: „Egyelőre speciális edzést kap, hogy a megfelelő szintet elérje”.
A Pars-szal a Ligakupában eddig 16-szor találkoztunk és csupán egy vereség mellett, tízszer sikerült később a döntőbe jutni.
Frissebb élmény a 13/14-es idény harmadosztályú találkozói, melyeket 3 győzelem, 1 döntetlen eredménnyel sikerült lehozni.
A vendégeknél jó pár ismerős nevet találunk, Nicky Clark, Fraser Aird és Dean Shiels is kék mezben focizgatott nemrég, de közülük csak utóbbit láttuk fél óráig.
Jó formában voltak, a Ligakupa csoportkörét veretlenül nyerték, a Hearts vendégeként is két gólt szerezve, a nyitó bajnokin ikszeltek.

Ötöt cserélt a portugál, Alnwick került a kapuba, Rossiter és Morelos is megmutathatta magát.

Rangers – Dunfermline 6-0 (4-0)
Ligakupa, 2. kör, augusztus 9.

Alnwick – Tavernier, Cardoso, Alves (Wilson, 56.), Hodson – Candeias, Rossiter, Dorrans (Holt, 69.), Windass – Miller (Kranjcar, 59.), Morelos
Gól: Miller (5.), Alves (9.), Morelos (23. és 75.), Tavernier (27.), Candeias (55.)
Nézőszám: 35 262

Gyakorlatilag tökéletes meccset játszottunk, ennél többet nem is nagyon kívánhat a szurkoló.
Az első félidőben már sikerült eldönteni, de a másodikban sem állt le teljesen a csapat.
Miller révén ezúttal is öt percen belül meg volt a vezetés, egy lepattantót tett be higgadtan, majd fél percen belül duplázott (volna, ha nem fújják be lesnek). Alves révén született meg az este első portugál szabadrúgás gólja, védhetetlenül csavart a rövid fölsőbe.
McManus majdnem rúgott egy még szebbet, ez a felsőlécről jött le és ez döntőnek bizonyult, ki tudja, mi lett volna 2-1 után. Az biztos, hogy nem 3-0, amit Morelos tudhat magáének, egy gyors kontrát szépen lőtt el futtából ballal – majd rohant ki az szurkolókhoz ölelkezni, mintha tíz éve itt játszana 🙂
Még mindig fél órán belül voltunk, amikor Miller második gólpasszából Tavernier-t hozta ziccerbe, a védő nem hibázott, így egyre inkább érett a kiütés.
Egy kis rápihenés után Candeias lemásolta honfitársát, ő is parádésan tekert be egy szabadot. Innentől visszavett a csapat, még egy Morelos dugó belefért, de így is három-négy gól benne maradt ebben az élményjátékban.

Rövidebb öf itt, hosszú videó itt nézhető.

PC: „Nagyon örülök Morelos-nak, nagy potenciál van benne, amint az látható, minél több gólt lő, annál nagyobb lesz az önbizalma. Fantasztikus meccs volt, négyet nyertünk most sorban, jó a hozzállásunk és az akaratunk. Dinamikus és aggresszív játékot várok el mindenkitől, mindenki próbálkozzon lövésekkel és játszuk be az üres területeket. Ezt most abszolút megvalósítottuk.”

A többi pályán sem történt nagy meglepetés, a dundee-i derbit ezúttal az FC nyerte. A legjobb 8 közé egy kivételével (Livingston) csak élvonalbeliek kerültek, nekünk a Partick Thistle jutott párként, idegenben, a meccset szeptember 19-én rendezik.

A sorban következett a Hibs, amelynek lett volna miért visszavágni: legutóbb a tavalyi Skót Kupa-döntőben ők diadalmaskodtak. Persze PC elmondta, hogy ennek már nem szabad a fejekben járnia – mindenesetre a szurkolók kíváncsiak voltak a fővárosiak élvonalbeli visszatérésére, hiszen tíz nappal a meccs előtt már elkelt minden jegy!

Nem volt túl biztató jel, hogy a megelőző nyolc hazai bajnoki nyitányon mindig kapott gólt a csapat, viszont a Hibs elleni előző hat bajnoki párharcunkat mindig az aktuális hazai csapat nyerte.
A kupameccshez képest visszakerült Foderingham és Jack, Wallace viszont továbbra sem játékra kész. A vendégeknél a kezdőben kapott helyet a már harmadjára visszaigazoló Stokes, valamint korábbi játékosaink közül Whittaker és a csapatkapitány, Darren McGregor.

Rangers – Hibernian 2-3 (1-2)
Premiership, 2. forduló, augusztus 12.

Foderingham – Tavernier, Cardoso, Alves, Hodson (Wilson, 46.) – Candeias (Herrera, 46.), Jack, Dorrans, Windass – Morelos (Pena, 65.), Miller
Gól: Morelos (3.), Tavernier (81.); ill. S. Murray (20.) ,Tavernier (öngól, 39.), Slivka (64.)
Kiállítva: Jack (37.)
Nézőszám: 49 636

Nem szoktam a bírókkal különösebben foglalkozni, de most nem lehet megkerülni – itt John Beaton nagyon szépen belenyúlt a meccsbe.
Pedig milyen jól indult – úgy tűnik, idén a taktika része a korai gól: az egyre inkább formába lendülő Morelos már két perc elteltével megszerezte a vezetést, Candeias remek beadását fejelte be közelről. Nem telt el egy perc, amikor egy váratlan felívelés után a rosszul kijövő kapus pont Millerbe rúgta a labdát, aki reflexből picit célzott csak a kapu mellé. A zöldek rosszul viselték ezt a lerohanást és még mindig csak öt percnél jártunk, amikor a kitört az első balhé, ki más, mint Stokes harciaskodott Tavernier-vel, kb itt vesztette el a bíró a meccset, az ír támadót egész nyugodtan ki lehetett volna szórni, ehelyett sárga ide-oda.

Mi pedig a 20. percben nyerhettük meg volna, ha Miller lövése nem a kapufára, hanem pár centivel odébb vánszorog, innen nem valószínű, hogy visszajöttek volna. Viszont se a sors, se Simon Murray nem így gondolta, a Dundee Utd-től szerződtetett csatár, aki a ligakupában már nyolc gólt berámolt, megindult, elfektette Cardosót és szépen belőtte a hosszúba.
Az eddig a padlón lévő zöldekbe ez lehelt életet, valamint, hogy negyedórával később egy teljességgel érthetetlen döntés következtében emberelőnybe kerültek. Történt ugyanis, hogy Slivka csúszott oda késve a félpályánál Dorransnak, ezzel újra elszabadultak az indulatok, Stokes le akarta fejelni Jacket, a bíró pedig utóbbinak felmutatta a pirosat!

Ez a totál váratlan fordulat a Rangers-t zavarta meg, még az első félidőben kaptunk egy Benny Hillbe illő öngólt, innentől pedig nem volt visszaút. Szó se róla, Caixinha megpróbált belenyúlni a szünetben a meccsbe, 4-3-2-ből átállni 3-4-2-re, Miller eggyel hátrébb lépett, a két dél-amerikai meg támadni próbált – utólagosan nézve ez a húzás totál mellément.
Elöl teljesen hatástalan volt a csapat, hátul meg érezhető volt az létszámkülönbség, a kérdés csak annyi volt, hogy mennyit kapunk még. Szerencsére csak egyet, de az parádésra sikeredett, Slivka kapásból, húszról bevarrta a rövidbe.
Egy kis reményt visszahozott az előrehúzódó Tavernier, aki szépen fejelt be egy Wilson beadást, de már nem változott tovább az eredmény.

Persze nem húzom rá az egészet a bíróra, Caixinha is benne van, egy fél órán át lendületesen és gólveszélyesen játszó csapatnak nem szabad pár perc alatt teljesen totál összezuhannia.

Rövidebb videó itt, hosszú öf itt nézhető.
A forduló góljai
A kiállításhoz vezető incidens

PC: „Az előző meccsekhez hasonlóan jól kezdtünk, de az egyenlítés előtt többször eladtuk a labdát, ezzel felborítva az egyensúlyunkat. Közel voltunk a 2-0-hoz, ehelyett ember- és gólhátrányba kerültünk. Nem az a fajta edző vagyok, aki elmondja a véleményét a bírókról, de minden szereplőnek vállalnia kell a felelősséget. Fellebbezni fogunk az ítélet ellen.
A félidőben hátrányban voltunk és nem akartunk arra várni, hogy hogyan alakul a folytatás, változtattunk, de sajnos nem működött.”

Utózöngeként meg kell említeni az ellenfél edzőjét, Neil Lennont, aki szerencsére az elmúlt öt évben elkerülte az Ibrox-ot, most pedig a győzelem után kiment (maga)mutogatni a szurkolókhoz.

Emlékezhetünk, két éve Halliday meccs közben azért kapott második sárgát, mert gólörömében a félpályáról a szurkolók felé mutatott. Ehhez képest vajon milyen büntetést érdemel a nagyon zöld-hátterű N.L.? A kérdés természetesen költői.

A fordulóban egyébként röpködtek a piros lapok, 6 meccsen 6 darabot osztottak ki a játékvezetők.

Utólag csak győzött a józan ész és az SFA eltörölte Jack piros lapját, Caixinha pedig elmondta, hogy innentől kezdve a rossz bírói döntések szimulációját is bele fogják venni az edzésekbe, hogy erre is fel tudjanak készülni a játékosok.

Következett a másik fővárosi ellenfél, a Hearts, amely ellen a 150. hazai bajnoki meccsnek néztünk elébe – ezekből 101-et sikerült megnyerni. A közelmúlt már nem ennyire fényes, az előző nyolc egymás elleniből csupán hármon győzött a Rangers, mindig az Ibrox-ban.

Caixinha ezúttal csak egyet cserélt, a kisebb sérüléséből felépülő Lee Wallace az idényben először viselhette a karszalagot. Tavernier pedig 100. alkalommal húzta fel a Rangers mezét.

Rangers – Hearts 0-0
Premiership, 3. forduló, augusztus 19.

Foderingham – Tavernier, Cardoso, Alves, Wallace – Candeias, Dorrans, Jack, Windass (Kranjcar, 52.) – Miller (Hardie, 72.), Morelos
Nézőszám: 49 677

Néhány éve Wallace és Daly csapattársak voltak

Egy szóval jellemezve: dögunalom. Több mint negyedórát kellett várni az első komolyabb lövésre, ám az hatalmas volt: Soutar gondolt egyet és jó 35-ről szétbombázta a felső kapufát. Újabb 15 perc után jött a mi válaszunk, Alves fejelt vissza egy hosszú szögletet, de a gólvonalról mentettek. Majd, mivel Miller akrobatikus kapáslövését nagy bravúrral védte a kapus, gól nélkül fordultak a csapatok.
Kranjcar behozatalával próbált kis kreativitást a csapatba rakni PC, de Morelos keresztlövése okozta a legnagyobb riadalmat a vendégeknek, ők viszont a Rangers számára konkrétan semmit. A fiatal Ryan Hardie, aki edzéseken állítólag szórja a gólokat, először kapott idén lehetőséget és majdnem élt is vele, egy kontra végén hozzá került a labda, üresen ellőtte, de csak szöglet lett belőle.
A Hearts a negatív játékért igazából mínusz pontot érdemelt volna, ám mivel a szabályok ezt nem teszik lehetővé, ezért maradt az egy-egy egység, mi pedig elkönyvelhetjük, hogy két hazai meccsen hatból öt pontot elvesztettünk és pont ugyanennyivel vagyunk lemaradva az éllovastól.

Rövid öf itt, hosszú öf itt nézhető.

PC: „Természetesen az eredmény a legfontosabb, emiatt csalódott vagyok, de mi domináltuk a meccset az elejétől a végéig, az első félidőben voltak igen nagy helyzeteink. Amit kritizálhatok, az a gyorsabb mozgás és passzjáték, de a meccs egészét tekintve elég jók voltunk, elégedett vagyok a teljesítményünkkel, mindent megtettünk a győzelemért.”

Ezután a tavalyi mumus Ross County-hoz látogattunk – az előző szezonban háromszor is csak ikszelni tudtunk velük. A hazaiak két vereségből jöttek a meccsbe, mi pedig négy idegenbeli győzelemből.
Windass sérült, Kranjcar váltotta.

Ross County – Rangers 1-3 (0-2)
Premiership, 4. forduló, augusztus 27.

Foderingham – Tavernier, Cardoso, Alves, Wallace – Candeias, Jack, Dorrans, Kranjcar (Pena, 62.) – Morelos (Rossiter, 78.), Miller (Herrera, 60.)
Gól: Mikkelsen (59.); ill. Morelos (31., 41.), Herrera (89.)
Nézőszám: 6 400

Elébe menvén a dolgoknak, így nézett ki a délután: az első negyed totál nihil, a másodikban úgy tűnt, eldöntöttük, a harmadikban visszajött a meccsbe a County, a negyedikben pedig lehetett reménykedni, hogy nem egyenlítenek ki.
A meccs első részében az volt a legérdekesebb esemény, hogy szokhattuk az új idegenbeli mez látványát. Nagyon lassan csordogált a meccs, kevés helyzettel, a 30. perc után indult be a buli: Tav beadását tökéletesen fejelte be hét méterről Morelos. Az addig nagyon passzív hazaiak a gól után egyből váltottak és behozták Mikkelsent, aki tavaly a Dundee Utd-ben rugdosta a gólokat. Ő a második félidőben mutatott többet, de még hátra volt a szezon egyik legnagyobb bakija: Scott Fox kapus előbb elküldte a szomszédba Morelos-t, csakhogy utána nem zárta be az ajtót, aki köszönte és kihasználta a kapus figyelmetlenségét, így duplázni tudott.

Gyakran mondják, hogy a 2-0 a legveszélyesebb eredmény, nos, közel jártunk ahhoz, hogy ezt megerősítsük. A szünetben a hazaiak sebességet váltottak és elkezdtek jönni, aminek az eredménye egy óra után mutatkozott meg, amikor a dán cserecsatár két védő között simán bebólintotta a szépítést. Erre válaszul Caixinha behozta a két mexikóit, de nem igazán jutottunk el helyzetekig. A megnyugtatást Herrera hozta el, a lefújás előtt nem sokkal Wallace lekészítést tette be a hosszú alsóba.

Rövid videó itt, képes-videós összefoglaló itt, hosszú videó itt nézhető.
A forduló összes gólja.
Szóháború Sutton és Caixinha között.

PC: „A legfontosabb a győzelem megszerzése volt. Szerintem az első félidőben jók voltunk, a saját futballunkat játszottuk, a másodikban nem volt nálunk annyit a labda, az egyik labdavesztésből pedig gólt kaptunk. Ettől függetlenül megérdemelten nyertünk. Fontos volt, hogy önbizalmat szerezzenek a srácok a győzelemből. Most a válogatott szünet miatt jön négy nap pihenő, utána folytatjuk a munkát. Morelos igazi góllövő, biztos vagyok benne, hogy tovább folytatja a sorozatát és Herrerának is nagyon kellett a találat, jól ismerem őt, keményen dolgozik, neki is kell az önbizalom. Penának időre és játékpercekre van szüksége, hogy lendületbe jöjjön, de nagyon hasznos tagja lesz a csapatnak.”

Ami a többieket illeti, 4 kör után egyedül az Aberdeen állt hibátlanul, de kimondottan jól kezdte a bajnokságot a St. Johnstone is, amely élvonalbeli tagsága során soha nem startolt még három győzelemmel. A sort a ponttalan Partick Thistle zárta.

Az U20-asok számára is megkezdődött az új idény, de amint arról korábban már beszámoltam, ez egy különleges év lesz a fiataloknak, hiszen „kikérőt” kaptak a bajnokságból, hogy minél több minőségi, nemzetközi ellenféllel szemben tudják megméretni magukat.
Augusztusban egy hatcsapatos hollandiai tornán kezdtek, amit sikerült is megnyerni, a csoportban a NEC és a Club Brugge után egy helyi csapat jött, a döntőben pedig ismét a Brugge-t sikerült legyőzni, megszerezve az idény első trófeáját.

A PSV U23-asai elleni 1-3 és a Southampton, valamint a Feyenoord U19-esei elleni egyaránt 2-2-es meccsek után jött a szezon egyetlen tétmeccse, amely nem sikerült túl jól: az IRN-Bru (avagy Challenge kupa) első körében kipottyant a csapat, bár önmagában a másodosztályú Dumbarton elleni idegenbeli 2-1-es vereség miatt nem kell szomorkodni. A hazaiak gólját egyébként egykori játékosunk, Callum Gallagher szerezte, de még többen is pályára léptek: Kyle Hutton, Scott Gallacher és Tom Walsh is focizott kék mezben.

A háttérben pedig tényleg komoly munka zajlott, mert egy igen kiadós féléves programot kaptak az ifjak, amelynek kimondottan az a célja, hogy nemcsak országosan, de nemzetközileg is felépítsék a srácokat. Ennek fényében játszanak szeptembertől januárig többet között a Man City, a Leicester, a Tottenham, az Alkmaar, a Liverpool, a Mechelen, a Benfica, a Southampton és az Everton korosztályos csapataival, továbbá a Berwick és a QotS felnőttjeivel. Januárban pedig egy kéthetes spanyol edzőtáborban továbbá három spanyol élvonalbeli ellenféllel néznek szembe az ifik, akikre összesen 28 meccs vár tavaszig.
Az idény második felében pedig (még egyeztetés alatt) az Ajax, a Chelsea, az Inter, a PSG, a PSV, a Lipcse és a Marseille fiataljain kívül több alsóbbligás skót felnőttcsapat ellen is tesztelésre kerülnek a jövő sztárjai.

Az aktuális menetrend itt böngészhető.

Craig Mulholland, az akadémia irányítója elmondta, hogy a keretet többnyire az U18-19 fogja dominálni, kiegészülve néhány U17-es és U20-as játékossal, összességében 15 korosztályos válogatott van ebben az anyagban.

Zárásként mindenképp érdekességként meg kell említeni, hogy nyári távozóink milyen elánnal vetették bele magukat új helyeiken az augusztusba: O’Halloran 4 gól, McKay 2 gól + 2 assziszt, Garner 3 gól + 1 assziszt, Waghorn 4 gól, Dodoo 1 gól mutatója talán igazolja, hogy valóban igaz lehet a mondás: van, hogy valakinek túl nagy a Rangers meze…

Egyéb hírek a skót foci világából

Augusztusban sem szűkölködtünk az érdekesebbnél érdekesebb skótfocis hírekben: elsőként álljon itt a Hearts edzőváltási sztorija.
Kevesebb, mint nyolc hónappal a kinevezése után ugyanis elköszöntek Ian Cathro-tól – tették mindezt öt nappal a bajnokság kezdete előtt. Hiába hangzott biztatóan a pedigréje, első vezetőedzői munkájában megbukott, 30 meccsből csak nyolcat nyert meg, a télen hozott sok légiós nem vált be, a második helyen átvett csapattal ötödik lett, és az utolsó csepp a Ligakupa kiesés volt. Átmenetileg az U20-asok edzője, egykori csatárunk, Jon Daly irányított, és rengeteg név felmerült Edgar Davids-tól kezdve László Csabán át Steve McClarenig, ám megoldották házon belül: Craig Levein futballigazgató egyszerűen lefokozta magát menedzsernek! Biztosan meggyőzte magát a saját interjúján…

A fővárosiak ezen kívül azzal is a hírekbe kerültek, hogy a főlelátó építése elhúzódik, mivel a klub egyszerűen elfelejtette időben megrendelni az amúgy a távol-keletről érkező székeket! Ennek következtében november elejére tervezik csak a munkálatok befejezését.

Szintén nokomment hír, hogy a nyáron a Celtic-től az Aberdeenhez igazolt Gary McKay-Stevent egy ártatlan szombat esti buli (?) után, hajnali háromkor a Clyde folyóból kellett kihalászni, majd kórházba szállítani. A klub elég szűkszavúan megerősítette a hírt, mindenesetre nem történt nagyobb baj.

Amit az alacsonyabb osztályokat illeti, a Championshipben villámrajtot vett és egyedüliként volt veretlen a Dunfermline, a Falkirk viszont meglepetésre négy meccsen csak 1 pontot gyűjtött, így az újonc Brechinnel együtt az utolsó helyen állt. Eggyel lejjebb szintén jól indított a visszajutásért küzdő Raith Rovers, alul a Queen’s Park zárja a táblát. Legalul az Edinburgh City tanyázott, a negyedosztályt (hibátlanul) a Stirling Albion vezette.

Amint említettem, megkezdődtek az IRN-Bru kupa küzdelmei is, változás tavalyhoz képest, hogy az ificsapatok két felnőttjátékost nevezhetnek a meccseikre. Ám a második körre az U20-asok fele már ki is esett, de a legnagyobb meglepetés a felföldi Buckie Thistle sikere a másodoszályba feljutó Brechin ellen.
A második körben már jöttek a külföldiek, ők is megfeleződtek, különösen váratlan a negyedoszályú Elgin sima győzelme az ír élvonalbeli Bray Wanderers ellen, de a többiek is épphogy, szenvedve jutottak tovább, pl. a Crusaders a 92. percben gyűrte le a Motherwell U20-asait.
A legjobb 16 között már nincsenek fiatalok, a slágermeccs a Dundee Utd-Linfield lesz, a találkozókat október közepén rendezik.

A zöldek a szokásos idegenbeli vereség ellenére bejutottak a BL-be, aminek annyira örültek, hogy kiplakáltolták Glasgow több részére is. Várhatóan az Anderlechttel fognak a harmadik helyért menni, mi ezzel a képpel kívánunk sikert nekik:

Ebben a videóban szokatlan (és nem épp veszélytelen) szemszögből tekinthetjük meg az Aberdeen stadionját.

Végezetül az éves „mascot race”, azaz a kabalafigurák futóversenyével zárunk, amelyet ezúttal Dougie, a QotS állata nyert, miközben a Thistle félelmetes Kingsley-je szó szerint letarolta a Rangers-es Broxit.

A másik posztban részletesen megtalálható a nyári játékosmozgolódás, itt pedig összesítve az élvonal minden transzfere.