Címvédésre felkészülve – július

Ráfoghatjuk, hogy jól sikerült a pre-season, igaz, hogy tartalékos csapattal, de döntetlen két Premier Ligás klub és győzelem a Real Madrid ellen megfelelő ráhangolódásnak tűnik a veretlenül megnyert bajnokságot követően.

Felkészülésünk első megállójaként csak városon belül utaztunk, a másodosztályba azonnal visszajutó Partick Thistle-höz.
Természetesen nyitásként Gerrard szeretett volna minél több embernek (és főleg a fiataloknak) lehetőséget biztosítani, így a negyedik számú kapus Robby McCrorie-n kívül két teljesen más csapat játszott a két félidőben.

Partick Thistle – Rangers 0-1 (0-0)
felkészülés, július 5.

1. félidő: McCrorie – King, Edmundson, Simpson, Maxwell – Williamson, Mayo, Middleton, Wright, Jones – Defoe
2. félidő: McCrorie – Tavernier, Goldson, Balogun, Bassey – Kelly, Davis, Hagi, Roofe, Aribo – Itten
Gól: Itten (83.)
Nézőszám: kb 1 000

Hosszabb öf itt nézhető
Képek itt, emitt és itt láthatók

A mintegy ezer hazai szurkoló így láthatta többek között James Maxwellt, Ben Williamsont, Lewis Mayot és Stephen Kelly-t is, utóbbit egyébként a teljesítménye miatt többen is kiemeltek. A nem is eseménytelen első 45 percben Defoe ziccere és Middleton eltört labdája után le lehetett volna zárni a meccset, igaz, McCrorie-nak is volt egy bravúrja. A második félidei jóval rutinosabb csapat már jobban uralta a játékot, de az utolsó negyedóráig a kapu nem igazán forgott veszélyben. Ekkor előbb Roofe elcsúszás közben az egyik, majd egy kezezés miatt megítélt büntetőből Tavernier a másik kapufát találta el, aztán pár perccel később Hagi készített fejjel Itten elé, aki az ötösről már nem hibázott, így győzelemmel kezdtük a pre-seasont.

Következett a Tranmere Rovers elleni idegenbeli túra, a város közelségét kihasználva „hazatérhetett” a Liverpool edzőkomplexumába az edzői stábunk. A negyedosztály 7. helyén végzett klub bejutott a helyi Challenge kupa döntőjébe (a Sunderland legyőzte) is, nyáron a tavaly még a Dundee Unitedet irányító Mickey Mellon vette át a stafétát.
A Prenton Parkban kezdő csapat már inkább hasonlított egy standard kerethez, Lundstram most mutatkozott be.

Tranmere Rovers – Rangers 1-0 (1-0)
felkészülés, július 11.

1. félidő: McGregor – Tavernier, Simpson, Goldson, Middleton – Hagi, Davis, Lundstram, Wright, Defoe – Roofe
2. félidő: McGregor (McCrorie, 67.) – Bassey, Edmundson, Mayo, Balogun – Kent, Aribo, Kelly, Barker, Jones – Itten
Gól: Morris (35.)
Nézőszám: néhány ezer

Képek itt és itt láthatók

Természetesen tisztában vagyunk azzal, hogy a felkészülési eredmények nem különösebben számítanak, azonban az nyilván frusztráló, ha végig sokkal veszélyesebben játszik a csapat, az ellenfél pedig kihasználja az egyetlen lehetőségét. Az első félidőben leginkább Defoe tőle szokatlanul kihagyott ziccere (az ötösről a gólvonalon álló védőbe fejelte) borzolta a kedélyeket, ezután az addig a térfelet szinte át sem lépő hazaiak a 35. percben megszerezték a vezetést Kieron Morris remekbe szabott lövésével, 18-ról tökéletesen bombázott a hosszú oldalra. Defoe újabb helyzetével lehetett volna egyenlíteni, de centikkel lemaradt a beadásról.
A második félidőre ezúttal is sorcserével ment ki a csapat, a játék képe nem változott, mi támadtunk, de sem Kent megpattanó szabadja, sem Itten helyzetei nem értek célt, így maradt a vereség.

Következett az első nagyágyú, amelynek a jelene gyengébb, hiszen bár tavaly elődöntőztek az EL-ben, a bajnokságban csak a 8. hely jött össze, ami miatt 27 év után idén távol maradnak Európától. A két klubot évszázados kapocs köti össze, a legendás menedzser Bill Struth jó barátja volt az angolokat 9 éven át irányító Herbert Chapmannek, így korábban rendszeres volt az egymás elleni felkészülés. Legutóbb az Ibrox-ban 1996-ban játszottak Richard Gough búcsúmeccsén (3-0 ide), összességében a 2009-es Emirates Cupon találkoztunk utoljára (3-0 oda), viszont érdekes, hogy tétmeccsen még nem került egymással szembe a két csapat.
A mostani edző is közös pont, Mikel Arteta két idényt töltött Glasgow-ban játékosként, az elsőben bajnokságot és Ligakupát nyert, 17 évvel távozását követően most tért először vissza az Ibrox-ba. Az Ágyúsok néhány nappal korábban már átruccantak Skóciába, a Hibernian meglepetésre 2-1-re legyőzte őket.

Az aktuális szabályzásnak megfelelően csak 2 000 nézőt lehetett beengedni, de közel másfél év után végre valahára legalább néhányan visszatérhettek a lelátóra!

Rangers – Arsenal 2-2 (1-1)
felkészülés, július 17.

McGregor – Tavernier (Middleton, 61.) Bassey (Edmundson, 61.), Balogun (Simpson, 46.), Goldson (Kelly, 61.) – Lundstram (Hastie, 61.), Davis (Arfield, 61.), Kamara (Patterson, 46.), Roofe (Itten, 61.) – Defoe (Wright, 37.)
Gól: Balogun (14.), Itten (75.); ill. Tavares (23.), Nketiah (83.)
Nézőszám: 2 000

Hosszabb öf itt vagy itt nézhető
Képek itt láthatók

Hozzánk hasonlóan a vendégeknél is voltak hiányzók, de így is beszédes mutató, hogy csak a Pepé-Aubameyang csatárduójuk piaci értéke több, mint fele a Rangers teljes keretének…
Szerencsére Auba még nagyon szezon előtti formában volt, több ziccert is kihagyott, de gólok azért így is estek, az első támadásunk 14 perc elteltével például így zárult: Tav szögletére Balogun érkezett precízen és a hosszú alsóba csúsztatott az ötösről. Gyorsan egyenlítettek, Tav kezelt le rosszul egy labdát, amire lecsapott a Benficától érkezett, első meccsén szereplő Tavares és higgadtan eltette McGregor mellett. Fél óra játék után Defoe-t kellett lecserélni, egy sprintnél meghúzódott, majd jött még két angol sansz, de sem az ő Balogunjuk, sem Aubameyang nem talált be, előbbinél a kapus, utóbbinál Bassey tudott menteni az utolsó pillanatban.
A szünetben egy érdekes húzással Patterson jött jobbvédőbe, Bassey ment balra, Tav meg a középpálya elejére lépett fel. Mindenesetre két perc alatt kettőt rúghattak volna, de McGregor állta a sarat. A sorcsére ezúttal a 60. percben került sor és negyed óra múlva a 7 változtatásból Edmundson kiharcolta, Middleton beadta, Itten befejelte a második szögletgólunkat is. Sőt, egy kontrából Middleton robogott el, centerezését Kelly ajtó-ablakban a kapusba rúgta, ez pedig megbosszulta magát, Middleton vesztett labdát a büntetőn belül, Nketiah csente el és egy csel után kilőtte a rövid alsót. A végén még egy Bellerin lövést védett McGregor, úgyhogy helyzete több volt az Arsenalnak, de maradt a 2-2.

Az eddigi szereplők közül egy új igazolás még hiányzott, a meccs után ki is derült, hogy miért: Nnamdi Ofoborh-nál az EKG-teszt valamit kimutatott, ezért alaposabb vizsgálatoknak vetik alá, így rövid távon biztosan nem számolhatunk vele.

Ilyen előjelekkel várhattuk tíz év után az első BL-selejtezős sorsolásunkat, ahol az UEFA jóvoltából három páros közül derült ki az ellenfél: az Alashkert/Sheriff Tiraspol, a Fradi-Vilnius és a Malmö/HJK Helsinki közül utóbbinak a győztesét kaptuk meg, idegenbeli kezdéssel.
Mindkettő a bajnoksága első részén már túl van (és vezeti azt), a finnekkel nem játszottunk még, a Malmö pedig a legutolsó BL-szereplésünk meggátlója volt. És lehetőséget is kaptunk a visszavágásra, ugyanis a svédországi 2-1-es sikert követően bár a finnek otthon az 1. percben kiegyenlítették a párharcot, 2-2 és svéd továbbjutás lett a vége.

Ami a többieket illeti, a Celtic a Midtjylland legyőzése esetén a PSV/Galata továbbjutójával játszhat, ez utóbbi páros vesztesére pedig a St. Johnstone vár az EL-ben – ők nagyon belenyúltak…
A Konferencia Ligában a Hibs a Santa Coloma legyőzése esetén a Gzira United/Rijeka továbbjutójával, míg az Aberdeen a BK Hacken felülmúlása után az Austria Wien/Breidablik győztesével mérkőzhet.

Egy kicsit változott a felkészülési program, a Blackpool elleni idegenbelit törölni kellett az angolok pozitív tesztjei miatt, a túrára már nagyon készülő, 4500 (!) jegyet megvásárolt skót szurkolók legnagyobb bánatára. Azonban nem maradtunk angol ellenfél nélkül, a hétvége első felvonásaként jött a tavaly 16. helyen végzett Brighton Hove & Albion.

Ekkor debütált az új idegenbeli mezünk, amelynek színvilága Govan kerületből ered, ugyanis az ott gyártott hajókat szintén fekete-pirosra festették az 1900-as évek elején.

Rangers – Brighton 0-0
Felkészülés, július 24.

McLaughlin – Patterson (Tavernier, 69.), Simpson (Katic, 46.), Balogun (Goldson, 69.), Bassey (Barisic, 63.) – Kamara (Lundstram, 46.), Kelly (Davis, 69.), Arfield (Hagi, 46.), Jones (Kent, 69.), Wright (Defoe, 63.) – Itten (Fashion Jr, 63.)
Nézőszám: kb 8 500

Kezdés előtti hangulat

Az előzőhöz képest jóval több, 8,5 ezer néző gólt nem, bátor játékot azonban láthatott, például már a 6. percben Itten emelését mentette a védő a kapu torkából, miután elvette a kapustól a labdát. Ez a védő nem más volt, mint Shane Duffy, akinek a pocsékul sikerült tavalyi Celtic-es kölcsönjátéka miatt minden egyes labdaérintését éljenzés fogadta… De nem csak őt „köszönhetjük” a Brightonnak, Goldson és Balogun is megfordult náluk – utóbbi fejese és Jones lövése munkát adott Scherpen kapusnak, a vendégek egyetlen Zeqiri lövést leszámítva nem veszélyeztettek.
Szünetben hármat cserélt Gerrard, lehetőséget kapott például több mint 500 nappal sérülése után ismét Nikola Katic. A délután legnagyobb helyzete azonban egy másik cserejátékoshoz, Lundstramhoz fűződik, aki a 62. percben Itten jó lefordulása és blokkolt lövése után egyből tüzelt, de a felsőlécet találta telibe. A maradék fél órában kicserélődött a csapat többi része is, láttunk például néhány percet Sakalából, Kentből és Barisicből is.

A hónap elején, teljesen váratlanul jelentette be a klub, hogy a felkészülésünket a Real Madrid elleni meccs fogja zárni, szintén részeként a 150. évfordulónak. A spanyol klub korábban egyetlen alkalommal járt az Ibrox-ban, az 1963-as BEK-ben Puskás góljával nyertek itt 1-0-ra (a visszavágón meg 6-0-ra).
Tekintve, hogy a spanyolok a pre-season elején jártak, a legnagyobb sztárokkal nem számolhattunk, de tartalékosan is közel háromszoros értékű kezdővel álltak ki – igaz, a cserepadon kizárólag a B csapat (Castilla) fiataljai ültek, akik közül többen részesei voltak a tavalyi UEFA Youth League győztes csapatnak. Mi azért az alkalomhoz illően vettük komolyan a feladatot, gyakorlatilag a hosszított nyári szüneten lévő Morelos-on kívül mindenki rendelkezésre állt.

Rangers – Real Madrid 2-1 (0-1)
Felkészülés, július 25.

McGregor – Tavernier (Jones, 72.), Goldson (Balogun, 85.), Helander (Simpson, 46.), Barisic (Bassey, 61.) – Davis (Kelly, 85.), Lundstram (Arfield, 46.), Wright (Kamara, 46.), Hagi (Patterson, 61.), Kent (Middleton, 61.) – Sakala (Itten, 61.)
Gól: Sakala (55.), Itten (.) ; ill. Rodrygo (8.)

Lundstram csele

És nem csak, hogy rendelkezésre állt, de teljesen oda is tette magát, olyan játékot nyújtva, amit még a Real szurkolók is dicsérettel illettek. Rögtön a 2. percben Lundstram elfutásból Sakala elé centerezett, aki kissé maga mögé kapta a labdát, pedig ziccer volt. Gyorsan jött a válasz, Ödegaard 60 méteres loholása után a brazil Rodrygo két védőt bolondított meg és szépen eltette McGregor mellett is, remek egyéni villanás. Nem hagytuk annyiban a dolgot, Goldson fejesét a gólvonalról mentették, Sakala három védő gyűrűjében alig tévesztett, majd Wright passzát Kent két méterről a felsőlécre rúgta… Fél óra után többször is Lunin kapus mentette meg a Realt a góltól, Hagi szabadja, Kent tekerése és Lundstram ismétlése után.
A szünetbeli hármas csere után Arribas fejelhetett üresen (fölé), majd jött az 55. perc, mikor Kamara csent labdát, tolta Sakalának, a zambiai pedig bezúzta a rövidbe. Nem rossz ómen egy Real elleni góllal kezdeni… Guttierez Patterson megforgatása után a kapufára lőtt, a 75. percben pedig emberelőnybe kerültünk, Nacho második (jogos) sárgával kiállt és ezt gyorsan ki is használtuk, egy szögletet nem tudtak felszabadítani, Itten gyönyörűen félfordulatból bevágta a hosszúba, talpra ugrasztva a szurkolókat.
Ha valahogy, akkor így kell önbizalommal telve befejezni a felkészülést!

Ilyen előjelekkel kezdtük meg tehát a címvédő hadjáratunkat, elsőként a Livingstont vendégül látva. A mérkőzésre az előzetesen tervezett 17 ezren kívül további 6 ezer fő bebocsátást nyert és ők azt láthatták, hogy a továbbra is sérült Jacken és a Kolumbiából visszatért, előírt karanténban lévő Morelos-on kívül mindenki rendelkezésre áll, ennek ellenére, figyelembe véve az előttünk álló malmöi selejtezőt, McLaughlin védett, Bassey és Sakala is a kezdőben kapott helyet.

Rangers – Livingston 3-0 (1-0)
Premiership, 1. forduló, augusztus 1.

McLaughlin – Tavernier, Bassey, Goldson, Balogun – Davis, Kent, Aribo (Lundstram, 64.), Kamara, Hagi (Wright, 30.) – Sakala (Roofe, 71.)
Gól: Hagi (8.), Wright (78.), Roofe (90.)
Nézőszám: kb 23 000

Hagi 1-0
Wright 2-0
Roofe 3-0
Bevonulás

A nagyjából fél ház remek hangulatot teremtett, így nem sokat tökölve egyből nekik is estünk, az első 10 percben volt vagy féltucat veszélyes beadásunk, az egyiket Hagi átvette, elfektetett 2 védőt és bevágta a rövid fölsőbe, tovább emelve a hangulatot. A következő támadásból Aribo került helyzetbe, a kapus épphogy kiütötte, majd Kent cselezte magát lövőhelyzetbe, ez is kapura ment. Tavaly a Livi volt az első, amely pontot tudott rabolni a Rangers-től, ez a veszély az első félidő alapján most nem állt fenn (tekintve, hogy 45 perc alatt 2 alkalommal értek labdához a Rangers tizenhatosán belül), még ha Hagit sérülés miatt le is kellett hozni.

A helyére bejött Wrighté volt az első lehetőség a szünet után, majd Kent nem helyezett lövésében nem volt elég erő. Dolgoztattuk rendesen Stryjek kapust, Wright fejesénél is nyújtózott, de a második gólra egészen a 78. percig várni kellett, amikor Wright fantasztikusan, jobb külsővel, kapásból csavart be egy lepattanót – a forduló gólja! Majd jött a 90. perc, egy újabb csere és egy újabb Livi védelmi határozatlanság, nem tudtak felszabadítani az ötösnél, Roofe csapott le a kósza labdára és pöckölte be a kapus mellett. A negyedik benne maradt Kamara lábában, Lundstram passzát az ötösről elcsúszás közben érte csak el.

Magabiztos győzelemmel (77% labdabirtoklás, 18-2 lövési kísérlet) újabb klubrekordot sikerült megdönteni, ez volt sorozatban a 20. siker hazai pályán, a 60 pont mellett 60 gólt szerezve és 4-et kapva. Érdemes még megemlíteni Jon McLaughlin mérlegét a kapuban: 15 meccs, 13 kapott gól nélkül!

Gerrard: „A meccs nagy részével elégedett vagyok, kezünkben volt az irányítás, a kapunk szinte egyáltalán nem forgott veszélyben, miközben szereztünk három szép gólt. Az első és a második találat között csökkent az intenzitásunk, lelassítottuk saját magunkat, a második után megnyugodtunk és a végén ismét remekeltünk. A cserék is hozzátették a magukét, aminek örülök, látva az előttünk álló feladatokat. Wright a teljesítménye alapján közel jár a kezdőcsapathoz, ezúttal is meggyőzően játszott, a csodás gólja mellett fontos passzokkal tűnt ki.”

És akadt még egy jó hír az 1. forduló végére: a feljutó Hearts egy 89. percben szerzett góllal 2-1-re legyőzte a Celticet, amely immáron február közepe óta (6 meccse) nyeretlen idegenbeli bajnokin és 24 év után veszített ismét a nyitókörben!
Az Aberdeen és a Hibs győzelemmel kezdett, a másik feljutó Dundee FC döntetlennel.

Az 1. forduló élvonalbeli góljai itt láthatók.

A zöldek egyébként sem túl szépen fejezték be a pre-seasont, a Sheffield Wednesday és a Charlton legyőzése után a Bristol City-vel 0-0, a Preston ellen 0-1 és a West Ham elleni hazai 2-6-tal hangoltak a Midtjylland elleni BL-selejtezőre. A hazai odavágón az egyik új igazolás, Abada góljával vezettek, majd még az első félidőben emberhátrányba kerültek Bitton második sárgája után. Tíz perccel a fordulást követően a dánoktól is kipontozódott egy játékos, de így is sikerült egyenlíteniük. A visszavágón a Celtic a második félidő elején előnybe került, volt több helyzete, de megint kaptak egyet, majd a hosszabbításban még egyet, amire már nem volt válaszuk, így a BL lehetőségétől idénre is elköszöntek.

Az EKL-ben induló páros jó rajtot vett, az Aberdeennek a hazai 5-1-es után a 0-2 is belefért a svéd Häcken ellen, a következő körben az Austria Wient búcsúztató izlandi Breidablikkal találkoztak, míg a Hibernian az otthoni 3-0-t követően hátrányba került az andorrai Santa Colomával szemben, de gyorsan rúgtak kettőt, így nem maradtak szégyenben és készülhettek a Rijekára.

Kemar Roofe (több mint) félpályás gólját az UEFA beválasztotta az elmúlt idény (2020 október-2021 július között) minden UEFA-rendezvényt tekintve tíz legszebb találata közé, majd megszavaztatta a szurkolókat és a 600 ezernyi voks közül ezt a harmadik legjobbnak találták.

A Championshipben rögtön az 1. körben lejátszották a szezon egyik legfurább meccsét, a kiesett Hamilton a Raith otthonában a 68. percben 0-4-re állt, de ki tudott egyenlíteni. A másik kieső Kilmarnock a helyi derbin legyőzte az Ayr Unitedet.
A harmadosztályban a Falkirk és a Queen’s Park döntetlennel kezdett, a League Twoban az abszolút újonc Kelty Hearts 2-0-val indítva holtversenyben az élre állt.

Az 1. forduló alsóbb osztályú góljai itt láthatók.

Amint arról korábban beszámoltunk, a Rangers B csapata (a Celtic-kel együtt) a Lowland ligában (5. osztály) szerepelhet az idén, kísérleti jelleggel, jó tapasztalat esetén akár később is. A David McCallum és Brian Gilmour által irányított, főleg 18-19 évesekre épülő keret számára nagy kihívás lesz a teljes szezonon át tartó felnőttfoci, ráadásul ezen felül a csapat részt vesz az ifi BL-ben (UEFA Youth League), a Challenge kupában (idén SPFL Trust Trophy néven fut) és a Glasgow Cupon is, tehát a meccsterhelésre nem lesz panaszuk.

A csapat pedig nagy lendülettel is kezdte a bajnokságot: a Bo’ness United (Tony Weston, Robbie Ure) és a Spartans (Robbie Ure, Cole McKinnon) ellen egyaránt 2-0-ra, majd a nemrég még negyedosztályú East Stirlingshire ellen 1-0-ra nyertek (Cole McKinnon), majd jött a Civil Service Strollers elleni 1-3-as (Tony Weston) vereség, de így is az élbolyban vannak.

A hazai meccsek helyszíne, háttérben Dumbarton vára

Az idén Premier Sports Cup néven futó Ligakupa csoportkörével kezdődött meg a 2021/22-es skót idény, kár, hogy a 80 találkozóból 7 a Covid miatt elmaradt, amit így az ellenfél 3-0-val megkapott… A formátum idén is a megszokott, a nyolc öt fős csoportban az európai kupaszereplőkön kívül mindenki indul plusz 1-1 csapat a Lowland és a Highland ligákból. Mindenki játszik mindenkivel egyszer, döntetlen esetén azonnal büntetők, amelynek győztese +1 pontot kap, a nyolc csoportelsőn kívül a három legjobb második jut tovább. A következő körben csatlakozik az európai ötös, onnantól már egyenes kieséses rendszerben mennek tovább, hosszabbítással és utána büntetőkkel, a döntőt december közepén rendezik.

Négy élvonalbeli (Hearts, Dundee Utd, Dundee FC, St Mirren) zárt hibátlanul, közülük csak a fővárosiak úszták meg kapott gól nélkül és egyedül a Ross C. nem jutott tovább, de nekik volt két elmaradt meccsük. A legalulról jövő Brora Rangers még gólt sem szerzett, de a ligába feljutó Kelty Hearts két győzelme mellett kétszer is csak egy góllal kapott ki. Kiemelendő még a Livingston teljesítménye, a csoportkör 17/18-as bevezetése óta rendezett 20 meccsükből most szenvedték el az első vereségüket, 18 siker és 3 egál mellett, amelyeknél a büntetőket szintén jobbak rúgták.

Az 1.kör góljai itt, a 2.kör góljai itt, a 3.kör góljai itt, a 4.kör góljai  itt, az 5.kör góljai  itt.

A 16 közé másodosztály alatti már nem került és azonnal sorsolták is a 2. kört, ahol az európai szereplők becsatlakoznak – nekünk a Dunfermline jutott otthon, augusztus közepén.

63 éves korában hosszas betegség után elhunyt korábbi csapatkapitányunk, Ally Dawson. Az egykori védő 1975-ben, 16 évesen került a Rangers-höz, amelynél 12 év alatt 315 meccsen szerepelt, de sérülés miatt sokat ki is hagyott. Pechére ez nem a klub legsikeresebb időszaka volt, „csak” 2 Skót Kupa és 4 Ligakupa elsőségből tudta kivenni a részét, ám így is beválasztották a klub Hall of Fame-jébe, továbbá ötször a válogatottban is játszhatott. 1987-ben a Blackburn vette meg, három ottani éve után alacsonyabb osztályokban focizott. Edzőként 2001-ben a Hamiltonnal megnyerte a negyedosztályt, később a Rangers utánpótlásában dolgozott és karitatív munkákat is vállalt, például a 2011-es Hajléktalan Világbajnokságot nyert skót csapatot segítette.

Az Aberdeen egy bronzszoborral honorálja Sir Alex Ferguson munkásságát, aki 1983-ban KEK-győzelemre vezette a klubot, majd három évvel később a mai napig az utolsó edző lett, aki a Celtic-en és a Rangers-ön kívül bajnoki címet tudott szerezni (összesen hármat a Dons-szal, emellett öt év alatt négy Skót Kupát és egy Európai Szuperkupát is nyert). A szobor egyébként az első, 1980-as bajnoki trófea átvételét fogja ábrázolni és várhatóan még idén elkészül.

A hónap gólja egyértelműen korábbi játékosunk, Fraser Aird nevéhez fűződik, aki akkora dugót eresztett meg a kanadai bajnokságban, hogy még a magyar sajtó is beszámolt róla! Új klubjában, az Edmontonban egyébként ez csupán a második meccse volt.

Egy orosz csatorna készített egy videót az Old Firm hátteréről, angol felirattal, érdemes megnézni.